- Ceny za teplo a teplou vodu se zvýšily o 63 %, přesto bude dodavatel vracet víc peněz, než vybere na nedoplatcích (22.2.2024)
Kopřivnice (hod) – Už dva roky po sobě se zálohové platby za dodávku tepla a teplé vody zvyšují, domácnostem napojeným na centrální vytápění se v roce 2023 zvýšily v průměru o 63 % a pro rok 2024 byly navýšeny o dalších 26 %. Výše záloh pro následující období se vždy stanovuje na základě předběžné ceny tepla. Tato cena zohledňuje předpokládané náklady spojené s dodávkou tepla pro daný rok. Rozhodující položkou při stanovení ceny je cena tepla dodávaného z teplárny společnosti Komterm Morava, s. r. o.
Přechody na Palárně vyrostou nejpozději příští rok na jaře (22.2.2024)Kopřivnice (dam) – Nových chodníků a přechodů se Palárna dočká nejpozději na jaře příštího roku. Proměna křižovatky na pomezí Kopřivnice a Štramberka, zaměřená na zvýšení bezpečnosti a komfortu chodců, je společným projektem obou měst. „V tuto chvíli je před dokončením projektová dokumentace a my se Štramberkem jednáme o koordinaci celé investice. Připravujeme memorandum, jež shrne dohodnuté parametry spolupráce, které budou brzy schvalovat zastupitelé obou měst,“ říká starosta Adam Hanus.
Vyvrácený kamion zaměstnal hasiče (22.2.2024)Lubina (hod) – V pondělí 12. února odpoledne došlo v zatáčce u hasičárny ve Větřkovicích k dopravní nehodě, během níž se kamion převrátil na bok. K události došlo v šestnáct hodin a operační středisko vyslalo k zásahu dvě jednotky hasičů z Kopřivnice, a to profesionální i dobrovolnou.
Odhalení příležitostné známky lákalo filatelisty i fanoušky Karla Lopraise (22.2.2024)Kopřivnice (dam) – Místní Muzeum nákladních automobilů Tatra se před týdnem stalo místem oficiálního představení známkového aršíku s Karlem Lopraisem. Zájem veřejnosti o premiéru známky, která šla do prodeje už o den dříve 14. února, předčil očekávání organizátorů. V prostoru před dakarskými tatrovkami, které patří k hlavním lákadlům expozice, se už před druhou hodinou odpolední tísnilo mnoho lidí. Část z nich byli nadšení filatelisté, ale většinou šlo o fanoušky Karla Lopraise anebo tatrovek obecně.
- Žáci Alšovky dosahují nejlepších výsledků v přijímacích testech na střední školy (22.2.2024)
Kopřivnice (dam) – V tomto týdnu museli žáci devátých tříd základních škol podat své přihlášky na střední školy, o jejich přijetí bude následně rozhodovat i to, jak uspějí u přijímacích zkoušek. Pozice kopřivnických školáků je přitom nadějná. Podle dat, která nashromáždil Cermat, totiž kopřivnické školy patří na Novojičínsku k těm, jejichž žáci si s testy z matematiky a českého jazyka poradí nejlépe.
- Nádraží opraví až příští rok (22.2.2024)
Praha (dam) – Kompletní rekonstrukce kopřivnického nádraží je v investičním plánu Správy železnic pro rok 2025. Takovou informaci alespoň přivezl starosta města Adam Hanus z jednání s generálním ředitelem této státní organizace Jiřím Svobodou. Modernizace kopřivnického vlakového nádraží se plánuje již několik let, rok 2024 měl být podle dřívějších plánů rokem realizace stavby, ta byla nakonec o rok odsunuta.
- Anketa bude sbírat návrhy lidí na pojmenování centra (22.2.2024)
Kopřivnice (dam) – Lidé mají možnost zapojit se do hledání nového pojmenování centrální pěší zóny Kopřivnice. Zrekonstruované centrum města totiž zatím žádné oficiální označení nemá.
- Lyceum se sportovním zaměřením v Kopřivnici zatím nebude (22.2.2024)
Kopřivnice (dam) – V dohledné době nelze očekávat, že by se Kopřivnice dočkala otevření sportovně zaměřeného lycea. Rozšíření nabídky svých oborů, které ještě v polovině minulého roku prověřovala Střední škola a Vyšší odborná škola Kopřivnice, skončilo podle jejího ředitele Jiřího Pišteckého u ledu.
Prezentaci o práci pečovatelek sledovaly desítky zájemkyň (22.2.2024)Kopřivnice (dam) – Zhruba pět měsíců před předpokládaným zahájením provozu se naplno rozjíždí hledání personálu. Právě před týdnem proběhla ve Vile Machů prezentace, která měla potenciálním zájemcům představit práci pečovatelek a pečovatelů. Tato profese bude tvořit největší část zhruba 85členného kolektivu, který bude zajišťovat provoz domova pro seniory a domova se zvláštním režimem s celkovou kapacitou 84 lůžek.
Nová a mnohem větší lezecká stěna bude v centru Vanaivan fungovat už letos v létě (21.2.2024)Kopřivnice (dam) – Začátkem léta by se do areálu Vanaivanu měl vrátit lezecký sport. Původní lezeckou stěnu, která byla vybudována v roce 2011, schroustal zub času a dřevěná konstrukce zdegradovala natolik, že musela být před dvěma lety demontována. Skauti, kteří areál vybudovali a provozují, do něj ovšem lezení chtějí vrátit. Stavět se mělo už dříve, ale nejprve záměr komplikoval covid, následně pak prudký růst cen stavebních materiálů.
- Policisté zasáhli v místních částech (21.2.2024)
Vlčovice (dam) – Prvního února policisté zasahovali ve Vlčovicích a v Lubině, pravděpodobně proti výrobcům nelegálních drog. V den zásahu byli ozbrojení policisté k viděni hned na několika místech, a zásah dokonce způsobil i menší zdržení v dopravě.
- Nyní je nejvhodnější čas na registraci do kampaně Do práce na kole (21.2.2024)
Kopřivnice (hod) – Také letos kopřivnická radnice podpoří celorepublikovou výzvu Do práce na kole a bude motivovat nejen své zaměstnance, aby se do výzvy zapojili, ale také firmy a organizace ve městě a blízkém okolí. Cílem výzvy je nejen přimět k pohybu, a tudíž k péči o vlastní zdraví, ale také podpora udržitelné mobility rozvojem cyklistiky a infrastruktury s ní spojené.
Pracovní skupiny se zaobíraly komunitním plánem (21.2.2024)Kopřivnice (hod) – V minulém týdnu ve středu proběhlo na radnici společné jednání všech pracovních skupin a poskytovatelů sociálních služeb zapojených do Komunitního plánování sociálních služeb. Hlavním bodem programu bylo projednání závěrečné monitorovací zprávy o plnění IV. střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb na období 2023–26.
- Honza Dědek zítra vyzpovídá Poullaine s Matonohou (21.2.2024)
Kopřivnice (dam) – Jedna z nejpopulárnějších zábavných talkshow míří ve své pódiové verzi poprvé do Kopřivnice. V pátek 23. února bude kulturní dům hostit 7 pádů Honzy Dědka s hereckými hosty Chantal Poullain a Tomášem Matonohou.
MiniKoprStar je Erik Baran (21.2.2024)Kopřivnice (dam) – MiniKoprStar pro rok 2023 je pětiletý Erik Baran z Mateřské školy Francouzská. Porotu pěvecké soutěže pro nejmenší přesvědčil svou suverénní interpretací Grónské písně z repertoáru Jaromíra Nohavici.
Ďábel nenáviděl Sekacze v Katolickém domě (21.2.2024)Kopřivnice (dam) – Vynikající zvuk i atmosféru nabídl v sobotu 17. února další ročník hudební akce Devil Hates Sekacz. V Katolickém domě během jednoho večera zahrály hned čtyři kapely. Večer otvírali po dvacáté hodině opavští Bexley. Následně zábavu rozproudil energický Jiří Drtil vystupující s kapelou ve verzi „Electric“.
- Kulturní servis (21.2.2024)
- Kam za sportem (21.2.2024)
- Výsledky (21.2.2024)
- Atleti AKEZ Kopřivnice si vedli skvěle na halovém mistrovství Moravy a Slezska (21.2.2024)
Ostrava (mha) – Výborně si vedli kopřivničtí atleti na halovém mistrovství Moravy a Slezska, které se uskutečnilo o prvním únorovém víkendu v Ostravě. Dařilo se tam dorostencům, juniorům i dospělým borcům AKEZ Kopřivnice, kteří vybojovali pět zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.
- O Cenu fanoušků usiluje osm kopřivnických sportovců a šest družstev (21.2.2024)
Bílovec (mha) – Nejlepší sportovci okresu Nový Jičín za rok 2023 budou oceněni v rámci tradiční ankety Nejúspěšnějsí sportovec roku. Slavnostní vyhlašování, které loni probíhalo ve Frenštátě pod Radhoštěm, se tentokrát uskuteční v Bílovci, a to ve středu 13. března od 18 hodin. Stejně jako v letech minulých i letos platí, že vstup je zdarma a volný pro všechny a o vstupenku si můžete požádat u příslušného okresního zastoupení České unie sportu (ČUS Nový Jičín, www.cuscz.cz v sekci kontakty).
- Na mistrovství republiky bojovali tři badmintonisté Kopřivnice (21.2.2024)
České Budějovice (mha) – Nejdále ze tří zástupců BK Kopřivnice se na mistrovství České republiky v badmintonu probojovala Petra Benišová, která v Českých Budějovicích jako jediná prošla nástrahami prvního kola.
- MHL: jako první začali play-off hokejisté 2. ligy (21.2.2024)
Kopřivnice (mha) – V Městské hokejové lize (MHL) v Kopřivnici pomalu, ale jistě začíná play-off. Do vyřazovacích bojů vstoupili jako první hráči nejpočetnější 2. ligy, kde úvodními zápasy sérií odstartovalo čtvrtfinále. Ve zbylých soutěžích finišují základní části a půjde se na play-off.
- Vikingové v posledním kole prohráli, pro play-off si vybrali Hranice (21.2.2024)
Opava (mha) – Florbalisté FBC Vikings Kopřivnice prohráli v závěrečném kole základní části v Opavě, ale to už nemohlo nic změnit na tom, že základní část vyhráli. Pro první kolo play-off si Vikingové vybírali jako první a zvolili si FBC Hranice. První dva zápasy se hrají v sobotu 24. 2. a v neděli 25. 2. v Kopřivnici.
Házenkáři rozdrtili Frýdek-Místek a útočí na třetí místo (21.2.2024)Kopřivnice (mha) – Házenkáři KH ISMM Kopřivnice zvládli skvěle zápas 22. kola Chance extraligy a v derby rozdrtili Frýdek-Místek o jedenáct branek. V dalším zápase jede Kopřivnice ve středu 28. 2. do Strakonic, doma se představí opět v sobotu 2. 3. proti Jičínu (od 18 hod.).