- Kam za sportem (23.6.2023)
- Výsledky (23.6.2023)
- Gymnastky uspěly na přeborech i na mistrovství republiky (23.6.2023)
Kopřivnice (mha) – Pořádnou porci závodů zvládly na konci května a v červnu gymnastky TJ Sokol Kopřivnice. Nejprve bojovaly na přeborech Moravskoslezského kraje, poté na Frýdlantských hrách a o druhém červnovém víkendu úspěšně bojovaly na Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice v Ostravě.
- Kopřivnický Drtič se blíží: přihlášeny jsou již přes tři stovky bajkerů (23.6.2023)
Kopřivnice (mha) – Již jen tři týdny zbývají do startu Kopřivnického Drtiče 2023. Šestadvacátý ročník poloorientačního mtb maratonu se v letošním roce pojede v sobotu 15. července. Registrace na Kopřivnického Drtiče 2023 byly spuštěny počátkem května a přihlásit se můžete na webové stránce závodu new.drticbike.cz.
- Bordovický trail vyhráli Jakub Ambros a Veronika Hanko (23.6.2023)
Bordovice (mha) – Jakub Ambros a Veronika Hanko vyhráli Bordovický trail, osmý podnik Lašské běžecké ligy, který se uskutečnil druhou červnovou sobotu. Dvanáctikilometrového závodu, který běžel svůj první ročník, se účastnilo celkem sedmašedesát běžkyň a běžců.
- Starší žáci z Mniší postupují na Mistrovství ČR hry Plamen (23.6.2023)
Krnov (red) – V soboru 10. června se v Krnově uskutečnilo krajské kolo hry Plamen, na které za každý okres Moravskoslezského kraje postoupila dvě družstva. Celkově se tak závodů zúčastnilo 12 družstev starších žáků.
- Mistři orazítkovali postupovou sezonu jasným vítězstvím v Trojanovicích (23.6.2023)
Kopřivnice (mha) – Jasným vítězstvím ukončili úspěšnou a hlavně postupovou sezonu fotbalisté FC Kopřivnice. V závěrečném kole 1.B třídy svěřenci trenéra Mariana Bedricha vyhráli v Trojanovicích 7:1 a nakonec celou soutěž vyhráli s pohodlným náskokem devíti bodů a s pouhými třemi porážkami z 26 zápasů. V příští sezoně 2023/2024 bude Kopřivnice hrát v 1.A třídě.
Tenisté zakončili oblastní přebor porážkou se Zbrojovkou (23.6.2023)Kopřivnice (mha) – Smíšené tenisové družstvo dospělých TK Kopřivnice v závěrečném 7. kole oblastního přeboru „B“ na domácích kurtech prohrálo se Zbrojovkou Vsetín vysoko 1:8. Tým oslabený několika absencemi odehrál většinu utkání vyrovnaně, ale z bodového přídělu se radoval jen Petr Gedeon. V celkovém pořadí skončila Kopřivnice na čtvrtém místě.
- AKEZ slaví na MČR tři tituly, bronz i novou účastnici na ME juniorů (23.6.2023)
Praha (mha) – Atletický klub Emila Zátopka (AKEZ) Kopřivnice slaví další krásný úspěch, když jeho mladí atleti na Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze v Praze o třetím červnovém víkendu získali celkem čtyři medaile, z toho tři zlaté. Mezi 142 oddíly z celé České republiky tak AKEZ Kopřivnice s bilancí 3–0–1 obsadil parádní desátou příčku.
- Vlčovičtí neuhlídali Vaňka a v domácí rozlučce padli (23.6.2023)
Vlčovice (mha) – Deset branek přineslo utkání posledního kola 1.B třídy ve Vlčovicích, ve kterém domácí celek neudržel poločasové vedení 4:2, ve druhé půli zápas s Klimkovicemi ztratil a prohrál 4:6. Fantomem hostujícího celku byl útočník Jan Vaněk, který prakticky sám zařídil obrat, když dal čtyři branky.
- Usnesení z 16. schůze Rady města Kopřivnice ze dne 20.06.2023 [PDF, 238 kB] (22.6.2023)
Usnesení 518-565
- Výstava připomene úspěšnou rodačku (21.6.2023)
27. června uplyne 110 let od narození kopřivnické gymnastky a olympijské vítězky Zdenky Veřmiřovské. Úspěšnou sportovkyni v jejím rodném městě připomene výstava, která bude slavnostně zahájena přímo v den výročí, tedy v úterý 27. června v 17 hodin v Lašském muzeu.
- Kopřivnice uctí památku Milady Horákové (20.6.2023)
V úterý 27. června v 10 hodin se před Základní školou dr. Milady Horákové uskuteční tradiční pietní setkání u příležitosti výročí popravy významné právničky a političky, podle níž se tato kopřivnická škola jmenuje.
- Do 30. června můžete přihlašovat své letošní návrhy do KOPROJEKTŮ! (20.6.2023)
- Park ožije koncerty a jarmarkem místních tvůrců (19.6.2023)
Kopřivnice se opět připojí k řadě českých i zahraničních měst a oslaví Evropský svátek hudby. Ten letos připadne na polovinu pracovního týdne, a proto si Kopřivničané užijí oslavu až v pátek 23. června. V sadu E. Beneše při této příležitosti vystoupí řada hudebníků počínaje žáky místních škol a konče kapelou Rock´n´Roll Band Marcela Woodmana. Součástí bude také jarmark místních tvůrců Zahrada a chybět nebudou ani Zuzajdiny tvořivé dílničky pro děti.
- Výstava Zdeňka Babince v Muzeu Fojtství (19.6.2023)
Theatrum Mundi, neboli Divadlo světa, to je název výstavy kopřivnického výtvarníka Zdeňka Babince, která bude slavnostně zahájena v pátek 23. června v 17 hodin v Muzeu Fojtství. Cyklus figurálních obrazů zachycujících lidské emoce má návštěvníky vybídnout k zamyšlení i pobavit.
- Přehled dotačních zdrojů pro školy [PDF, 533 kB] (19.6.2023)
- Muzejnictví ve městě čeká revoluce, chystá se proměna organizací i expozice veteránů (16.6.2023)
Kopřivnice (dam) – Muzejnictví v Kopřivnici čeká revoluce. Regionální muzeum Kopřivnice, které jako obecně prospěšná společnost funguje v Kopřivnici už od roku 1998 a provozuje nejen Technické muzeum Tatry, ale také obě městské expozice na Fojtství a v Šustalově vile, s největší pravděpodobností na konci letošního roku zanikne.
Zdražení materiálů zvýšilo cenovku centra o 10 milionů (16.6.2023)Kopřivnice (dam) – Radní v minulém týdnu schválili dlouho avizované navýšení ceny rekonstrukce centra města. V pořadí osmý dodatek ke smlouvě navýšil celkovou cenu díla o víc než 10,7 milionu korun. Aktuální cena revitalizace centra se tak přehoupla přes 138 milionů korun. Zdražení stavby jde především na vrub skokovému navýšení cen vybraných stavebních materiálů, ke kterému došlo v minulém roce a jež nebylo možné v době zadání zakázky předvídat.
VOSKOP Day se líbil především dětem (16.6.2023)Kopřivnice (dam) – Minimálně pět set lidí si v sobotu 10. června našlo cestu do areálu kopřivnické střední a vyšší školy na premiérový VOSKOP Day. „Naše dosavadní aktivity byly zaměřeny především na děti ve věku 13+ a jejich cílem bylo získat nové zájemce o studium. Tentokrát jsme chtěli školu přiblížit městu a široké veřejnosti, od malých dětí po seniory,“ vysvětluje ředitel pořádající školy Jiří Pištecký.
Kuchař Valíček doporučil změny ve výdeji obědů na ZŠ Emila Zátopka (16.6.2023)Kopřivnice (dam) – Tým školní kuchyně na ZŠ 17. listopadu dělá svou práci dobře a jídla, která produkuje, jsou odpovídající kvality. Takový je alespoň předběžný výstup návštěvy známého ostravského kuchaře Davida Valíčka v kuchyňském provozu nejmladší kopřivnické školy.
- Do školek v Kopřivnici i místních částech nastoupí 194 dětí (16.6.2023)
Kopřivnice (hod) – Výsledky zápisů do mateřských škol už jsou známé a také rodiče už vědí, zda jejich dítě bylo či nebylo přijato. Zápisy dětí do Mateřské školy Polárka, která patří pod ZŠ a MŠ 17. listopadu, a Mateřských škol Kopřivnice, pod které spadá devět předškolních zařízení, proběhly 4. května. Obě instituce přijaly dohromady celkem 279 přihlášek, v obou přijímali děti na základě schválených kritérií. Přednost dostávaly děti před- školního věku. V září by do školek mělo nastoupit 194 dětí, dalších 85 nebylo přijato z důvodu věku nebo nedostatečné kapacity.
- Sejde se městské zastupitelstvo (16.6.2023)
Kopřivnice (dam) – Za týden ve čtvrtek 22. června se mají k poslednímu předprázdninovému jednání sejít zastupitelé Kopřivnice.
Starosta přivítal další občánky (16.6.2023)Kopřivnice (hod) – Již potřetí v letošním roce přivítal nové občánky Kopřivnice starosta města Adam Hanus. Během tří slavnostních obřadů v Ringhofferově vile přivítal starosta 7 holčiček a 17 chlapců. Jak bývá zvykem, všechny vítané děti dostaly od města dárek a pamětní list, rodiče převzali gratulace, květiny a perníčky. Součástí slavnostního setkání bylo i kulturní vystoupení dětí ze ZŠ dr. Milady Horákové.
- Začala fungovat komise pro rozvoj veřejných prostranství ve městě (16.6.2023)
Kopřivnice (dam) – K prvnímu jednání se poslední květnový den sešla Komise Rady města Kopřivnice pro rozvoj veřejného prostranství. Nově založený orgán tvoří 13 osob s různou odborností. Zhruba polovina působí na radnici v úřednické či politické funkci, druhá polovina jsou nezávislí odborníci z oblastí architektury, dopravy, krajináři, IT odborníci, designéři, ale třeba i vodohospodář.