K o p ř i v n i c e (dam) - O udělení, či neudělení dotací v hodnotě víc jak 96 milionů korun na projekty přihlášené městem Kopřivnicí do Regionálního operačního programu Moravskoslezsko bude tento týden rozhodovat výbor Regionální rady.
Kopřivnice bude čekat na verdikt o tom, zda bude evropskými penězi podpořena například rekonstrukce základní školy a rozšíření školky v Mniší či zda bude mít prostředky na rekonstrukci a modernizaci místního loutkového divadla. Kladné vyjádření o dotacích by mohlo rozjet také modernizaci školního hřiště ZŠ dr. Milady Horákové a některé opravy budovy této školy. Další peníze by posloužily k rekonstrukci zázemí sportovního areálu v Lubině nebo zaplatily už provedenou rekonstrukci škvárového hřiště pod Červeným kamenem.
Posledním z osmi projektů předložených městem, jejichž celková hodnota dosahuje sumy bezmála 111 milionů korun, je revitalizace Mateřské školy Krátká. Další peníze by pak navíc regionální rada mohla přiklepnout dalším projektům z Kopřivnice, které ovšem nepodala radnice. Místní skauti se například ucházejí o prostředky, za něž chtějí upravit a dovybavit někdejší areál zdraví. Mateřské školy Kopřivnice zkoušejí získat evropské peníze na pokračování svého projektu revitalizace zahrad a další želízko v ohni má také zdejší Základní škola Alšova, která chce získat dotaci na dovybavení školy a opravu elektroinstalace. O tom, jak Kopřivnice v souboji o evropské peníze obstála, budeme informovat v příštím čísle KN.