V místech původního silničního mostu v Závišicích nyní zeje hluboká stavební jáma. Nový a bezpečnější most by zde měl stát začátkem příštího roku.
FOTO: DAVID MACHÁČEK
Z á v i š i c e (ili) - Od poloviny září probíhá v Závišicích oprava hlavního mostu přes řeku Sedlničku, která potrvá do 15. ledna příštího roku. „Byla to dlouhodobě plánovaná oprava, protože most byl v havarijním stavu, a letošní povodně mu rozhodně nepřidaly,“ řekl závišický starosta Zdeněk Vajda. V závislosti na počasí by mohlo být zprovoznění mostu uspíšeno, ale taky oddáleno.
Prozatím místním občanům slouží provizorní most vybudovaný poblíž lávky pro pěší. „Byla to naše podmínka, aby byl vybudován po dobu opravy provizorní most, a za tímto účelem jsme nabídli k jeho vybudování obecní pozemek a částečně i soukromý,“ vysvětlil starosta. Z důvodu rekonstrukce mostu nejezdí od 5. října do odvolání odpolední autobus na lince Kopřivnice - Bílovec se zastávkami v Závišicích u obchodu a u Horáků. Provoz ranní linky zůstává beze změn.
Nové mostní těleso by oproti stávajícímu mělo být rozšířeno do tvaru otevřeného „V“ a po obou stranách bude vybudován z důvodu zvýšení bezpečnosti chodník pro pěší.