K o p ř i v n i c e (hod) – Kopřivnická kabelová televize rozšiřuje nabídku digitálního vysílání. K 1. květnu bylo ukončeno analogové vysílání rozšířené nabídky, které je už možné sledovat pouze za použití settopboxu digitálně. „Velké části Kopřivničanů se dotkne skutečnost, že k 19. květnu ukončíme distribuci signálu TV Nova na kmitočtu C02 a program Novy přesuneme na C10. K tomuto kroku musíme přistoupit, abychom mohli dále rozšiřovat naše služby. Proto si část občanů bude muset přeladit televizor,“ uvedl další z připravovaných změn ředitel Kabelové televize Kopřivnice Jan Bittner s tím, že Novu vysílají na dvou kanálech, takže tuto změnu ani někteří diváci nezaznamenají.
Šířit televizní programy vzduchem z Bílé hory v digitálním formátu se kabelová televize v této chvíli nechystá. „Digitalizaci vzduchem za nás bude zajišťovat Česká republika, respektive České radiokomunikace, které by svými vysílači z Ostravy a Pradědu měly pokrýt místní části digitálním signálem bez problému. Morava bude jedna z posledních lokalit, která bude pokryta pozemním digitálním vysíláním v letech 2010 a 2011,“ přiblížil šéf KTK.
Nejpozději do konce roku chce KTK rozšířit svou programovou nabídku v digitálním vysílání na čtyřicet televizních programů. V průběhu tohoto měsíce by mělo dojít k zahájení komerčního šíření programů HBO, HBO2, HBOComedy, Cinemax, Cinemax2. „Prozatím vše nasvědčuje tomu, že tento termín stihneme, přestože smlouvy jsou podepisovány mimo republiku. U této premiérové nabídky máme přislíbený od HBO pro Kopřivnici bonus. Při uzavření smlouvy na premiérovou nabídku obdrží ji naši zákazníci několik měsíců zdarma,“ dodal Bittner.