Ve veselohře Treperendy se v amfiteátru Pod starou věží mimo jiné představily Věra Halamíková v roli Beatrice (vpravo) a Soňa Ocásková jako Eleonora.
FOTO: ILONA MAZALOVÁ
Štramberk (ili) – V sobotu večer se v amfiteátru pod Trúbou uskutečnilo představení divadelního spolku Kotouč Štramberk.
Hra proslulého italského dramatika Carla Goldoniho Treperendy přilákala šedesát diváků, přestože se ve Štramberku uváděla potřetí. Premiéru si klasická veselohra, která si humorným způsobem bere na paškál pomluvy, klepy a drby, odbyla letos 13. dubna během štramberské divadelní přehlídky, další vystoupení proběhlo na Dnech města.
„Tuto hru jsem speciálně vybrala, aby starší ženská část divadelního souboru dostala příležitost si zahrát, a navíc se jedná o divácky přitažlivé téma,“ odůvodnila volbu režisérka Pavla Jurková.