Kopřivnice (hod) – Všechny kandidující subjekty pamatují ve svých volebních programech na lidi s mentálním či zdravotním handicapem. Všichni chtějí i nadále podporovat fungování současných zařízení, které jim poskytují služby, aby měli v Kopřivnici důstojné podmínky pro život.
Podle TOP 09 město Kopřivnice poskytuje nadstandardní služby pro občany s mentálním či zdravotním postižením, proto by chtěli tento vysoký standard zachovat.
Jak říká lídr ODS, město má od roku 2013 schválen II. střednědobý plán sociálních služeb, který zahrnuje všechny oblasti péče o handicapované spoluobčany. Budou proto i nadále podporovat stávající zařízení a rozvoj asistenčních služeb pro zdravotně a mentálně postižené.
Podle SNK je nutné průběžně potřeby mapovat a reagovat na ně. Sdružení chce podporovat další neziskové organizace, které poskytují sociální služby občanům města a doplňují tím zařízení města.
Také Nezávislí chtějí i nadále podporovat fungování všech zařízení poskytujících služby zdravotně či mentálně handicapovaným a chtějí se zasadit o jejich zkvalitnění. Především chtějí minimalizovat současnou fluktuaci pracovníků v sociálních službách města Kopřivnice.
ANO chce po důkladném vyhodnocení funkce jednotlivých zařízení a celého subsystému navrhnout nápravná a rozvojová opatření pro jednotlivá zařízení, které se péčí o zdravotně a mentálně postižené občany zabývají.
Koalice Pirátů a Změny pro Kopřivnici by chtěla zřídit v nově vzniklém domově pro seniory centrum pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou. Rádi by také zajistili celkovou revitalizaci denního stacionáře Kopretina a domova Salus.
Podle KSČM nelze zhoršovat stávající systém, ale jeho další rozvoj spíše vidí ve stále silnějším zapojení kraje, státu, církví, zahraničního kapitálu, rodin apod.
KDU-ČSL zastává názor, že současný trend v okolních státech směřuje k propojování těchto spoluobčanů s ostatními. Chtěli by v součinnosti se základními školami připravit program, kde budou spolupracovat nejen žáci a handicapovaní, ale i zaměstnavatelé, kteří zajistí pracovní program pro handicapované. Jde jim o to, aby došlo k začleňování handicapovaných do společnosti. Proto budou podporovat stávající zařízení pro postižené a rozšiřovat služby v rámci legislativních změn.