Kopřivnickým policistům byl v úterý 13. října v ranních hodinách nahlášen případ krádeže osobního vozidla, ke které došlo z pondělí na úterý. Neznámý pachatel se na ulici Alšově zmocnil osobního vozidla Audi A6 černé metalické barvy. Pachatel svým protiprávním jednáním způsobil majiteli vozidla celkovou škodu ve výši dvě stě tisíc korun. Policisté po odcizeném vozidle vyhlásili pátrání.
Ve čtvrtek 22. října přijala stálá služba městské policie telefonické oznámení, že v jednom z domů na ulici Karla Čapka se pohybují podezřelé osoby, které se snaží dostat do bytu pod záminkou prodeje zboží. Hlídka, která na dané místo bezprostředně po nahlášení přijela, požádala dotyčné o prokázání totožnosti. Prostřednictvím Policie ČR bylo zjištěno, že se nejedná o hledané osoby, proto bylo uvedeným osobám sděleno, aby zanechaly podomního prodeje, i když měly veškeré doklady v pořádku. Chtěli bychom vyzdvihnout všímavost občanů, kteří v případě jakéhokoliv pohybu podezřelých osob neváhají kontaktovat městskou policii.
V uplynulém týdnu se strážníci městské policie v rámci pochůzek více zaměřili na dodržování vyhlášky č. 1/2008, a to na držení a pohyb psů na území města Kopřivnice. Z výsledků kontrol je patrno, že se majitelé psů polepšili a dodržují nařízení, která jim vyhláška ukládá. Přesto však strážníci přistihli čtyři majitele, jejichž prohřešky byly řešeny na místě blokovou pokutou, a další budou řešeny ve správním řízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o letitý problém, bude se jím i nadále městská policie zabývat.