Příznivci ploché dráhy, která se konala 8. května na letním stadionu v Kopřivnici, se vyznamenali. V průběhu závodu úmyslně zcela zničili sociální zařízení pro ženy. Pořadatelé nebo jezdci se taky bavili a v tribuně úmyslně vytopili vodou jednu ze šaten stadionu. Správa sportovišť předala celý případ k šetření Policii ČR.
Dne 13. května kolem půl osmé večer přijala stálá služba městské policie telefonické oznámení, že od hotelu Tatra chce odjet podnapilý řidič. Vzápětí se na služebnu dostavil muž, který sdělil totéž a dále uvedl typ vozidla a registrační značku. Hlídka MP spatřila uvedené vozidlo jedoucí přes kruhový objezd na ulici Obránců míru, kde dotyčný zastavil. Strážníci zjistili totožnost řidiče a byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala. Jednalo se o 27letého muže z Kopřivnice.
Dne 14. května v odpoledních hodinách při pochůzkové činnosti hlídka MP spatřila pod altánkem u Alberta muže, který při konání potřeby znečistil jednu z laviček. Strážníci zjistili totožnost dotyčného a vyzvali jej, aby lavičku umyl, což 66letý místní bezdomovec učinil. Poté byl hlídkou MP řešen za přestupek proti veřejnému pořádku a z místa vykázán.