K o p ř i v n i c e (paz) – První listopadový víkend zahájili hráči šachového klubu ASK Kopřivnice novou soutěžní sezonu, do níž vstoupili vítězstvím v domácím prostředí.
V úvodním kole krajské soutěže, které se konalo v sobotu 4. listopadu, kopřivnické “A” družstvo hostilo tým z Fulneku a celkem lehce si s ním dokázalo poradit. Díky vítězným partiím Rosinského, Mladeckého, Stalmacha, V. Veřmiřovského a remízám Sochy, Břízy, Kaňovského a Sykaly porazili kopřivničtí šachisté svého soupeře výsledkem 6:2. Ve stejné soutěži nastupuje i kopřivnické šachové béčko, které se k prvnímu zápasu vydalo do Studénky, kde proti družstvu Vagónky uhrálo nerozhodný výsledek 4:4. O body se vítězstvím v partii postarali Karel a Bořivoj Zemanovi, zatímco remízu uhráli Kahánek, Drlík, Kadlec a R. Veřmiřovský.
V neděli 5. listopadu krajská soutěž pokračovala druhým kolem, které šachisty áčka zavedlo do Nového Jičína. I odtud si kopřivnické družstvo odvezlo body, když novojičínský “B” tým porazilo 5:3. Tentokrát ve svých partiích zvítězili Socha, Mladecký, Stalmach a V. Veřmiřovský, remizovali Růžička s Rosinským. Kopřivnické “B” družstvo nestačilo na VOKD Porubu “B” a v domácím prostředí silnému soupeři podlehlo 2:6. V partii zvítězil pouze Smělý, remizovali Kadlec a Hardyn.