K o p ř i v n i c e (dam) – Schody, které jsou cestou na pódium v neděli11. června, už potřetí otevřou všem, kdo mají chuť předvést své umění publiku. „Záměrně přehlídku koncipujeme jako přehlídku ’dovedností’, tedy všeho, co lidé dělají ve volném čase a co se dá prezentovat. Mnozí dělají velmi zajímavé věci a my jim chceme dát možnost předvést se s podporou kvalitního zvuku nebo světelné show, která by jinak byla pro amatéry téměř nedostupná,“ vysvětluje duchovní otec Schodů David Monsport, který letos přehlídku organizuje pod hlavičkou místního domu dětí a mládeže.
Dějištěm Schodů bude tradičně kulturní dům, jeho hlavní sál poskytne prostor pro tři scény, na kterých se budou střídat jednotlivé body programu. Celkem je přihlášeno 34 vystoupení a bezmála 240 účinkujících. „Máme radost z toho, že se zvyšuje počet mimokopřivnických vystupujících. Přijedou z Frýdku-Místku, Třince, Studénky, Havířova, Nového Jičína a dalších míst,“ pochvaloval si Monsport.
Počet vystoupení dělá ze Schodů zase mnohahodinový maraton, start přehlídky je plánován na 14 hodin a konec se dá předpokládat nejdříve po sedmé hodině večer. Organizátoři slibují, že se budou bavit i diváci, a to nejen sledováním vystoupení, připravena je pro ně řada soutěží o ceny a další rozptýlení.
Hlavním slovo v programu bude mít i v letošním roce tanec ve všech jeho podobách. Připraveny jsou vystoupení stepařská, discodance, breake, orientální tanec či taneční aerobic. Svůj prostor bude mít také hudba. „Čekáme dvě kapely nebo sólové vystoupení finalistky minisuperstar Markéty Hyvnarové,“ slibuje Monsport.
Na programu jsou i věci jako módní přehlídka extravagantních modelů, flétnový soubor nebo vystoupení skateboardistů. „Jde nám o maximální pestrost, ale zřejmě bude ještě chvíli trvat, než lidé pochopí, že Schody nejsou opravdu pouze o tanci,“ tvrdí Monsport. Každý ročník Schodů má přinést divákům něco nového. Letos organizátoři připravují videoprojekce, které budou nejen program tmelit, ale také třeba doprovázet některá vystoupení.