P r a h a (paz) - Další skvělé výkony předvedl předminulý týden štramberský plochodrážní závodník Adrian Rymel. Odchovanec kopřivnického klubu startoval ve třech závodech a pokaždé podal výborné výkony, což je dobrá předzvěst jeho letošního reprezentačního debutu.
Nejdříve zařídil vítězství Olympu Praha v úvodním závodě na domácí dráze na Markétě, kde z maxima ztratil jen dva body a se třinácti vybojovanými měl nejlepší průměr ze všech startujících. „Pěkně jsem si zazávodil, motorka šlapala a to je pak radost jezdit,“ pochvaloval si.
V sobotu pak nastoupil v britské lize za Berwick Bandits a proti Tygrům ze Sheffieldu vybojoval komplet patnácti bodů a nejvýraznější měrou se podílel na vítězství svého týmu 52:41.
Hned v neděli se přesunul do Polska, kde jej čekal odložený ligový závod z předešlého týdne. V něm hájil barvy maďarského Miskolce a na dráze, kterou dobře zná z předchozích let, opět řádil. Třikrát suverénně vyhrál, ale v jeho čtvrté jízdě jej z prvního místa zastavil defekt. Ve svém posledním startu však dokonalou dvojičkou s kolegou Szatmárim rozhodl o nečekané výhře hostí 51:39 nad ambiciózním celkem, jehož barvy hájili tři Češi. „Tu dráhu znám jak svoje boty a jezdí se mi tu skvěle. Nebyl jsem tu host, ale domácí,“ zasmál se Adrian při hodnocení závodu.