Náměstek krajského policejního ředitele Dalimil Sypták a starosta Kopřivnice Josef Jalůvka minulý týden slavnostně uvedli do provozu novou recepci obvodního oddělení PČR.
FOTO: DAVID MACHÁČEK
K o p ř i v n i c e (dam) - V minulém týdnu byla slavnostně otevřena nová recepce policejní služebny v Kopřivnici, ve skutečnosti už veřejnosti slouží několik měsíců. „Hrubé stavební práce skončily v lednu, ale některé drobnosti se dodělávaly až v následujících měsících,“ vysvětlil opožděné otevření policejní mluvčí Petr Albrecht.
Rekonstrukce kopřivnické služebny Policie ČR začala už vloni v létě výměnou všech oken v budově. Nová tvář policejní služebny má působit přívětivěji. Přibyla světlá čekárna, sociální zařízení nebo dokonce přebalovací pult, z oblasti pro veřejnost zmizely také mříže. „Jednou z dalších novinek je služební vchod pro policisty. Díky němu nebude docházet k tomu, že by se poškození nebo oznamovatelé trestné činnosti setkávali s osobami, které policisté předvádějí na služebnu,“ říká vedoucí obvodního oddělení Kopřivnice Ivan Pilát. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly 3 424 000 korun a zaplaceny byly z prostředků Ministerstva vnitra ČR, Evropské unie a Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Proměna policejních služeben je podle náměstka ředitele Krajského ředitelství Dalimila Syptáka vedena snahou policie, aby se veřejnost v jejich budovách cítila bezpečně a příjemně. V rámci projektu P1000 se navíc má zlepšit i prostředí pro samotné policisty. „Pokud po policistech chceme, aby odváděli kvalitní práci, musíme jim k tomu zajistit odpovídající podmínky,“ tvrdí Sypták.
Kopřivnická policejní služebna je po sídle novojičínského obvodního oddělení teprve druhá v okrese, která se dočkala významnějších úprav. K plnému provozu nové recepce místnímu obvodnímu oddělení chybí ještě nový zaměstnanec, který příchozím dokáže poradit a pomoci s jejich problémy. Personalisté policie nyní vybírají vhodného kandidáta.