K o p ř i v n i c e (hod) – Už nyní začínají práce na nové koncepci fungování kulturního domu, i když stávajícímu provozovateli firmě Ludvík Moravia, s. r. o., vyprší smlouva až za dva roky.
Z tohoto důvodu byla zahájena schůze rady města v kulturním domě, kde si radní prohlédli celé zařízení, aby viděli problémy na vlastní oči. Ředitelé jednotlivých zařízení dostali prostor představit své záměry i přednést problémy, se kterými se při své práci potýkají. Ke slovu se tak dostal ředitel příspěvkové organizace Kulturní dům, zastřešující knihovnu a městské informační centrum, Vladan Jílek, ředitel Regionálního muzea Lumír Kaválek a Lubomír Sazovský, ředitel společnosti Ludvík Moravia.
„Byli jsme seznámeni s technickým stavem budovy i s rozmístěním firem. Při prohlídce jsme se také dověděli, zda firmám prostory vyhovují či nikoli,“ uvedl starosta Josef Jalůvka. Mezi největší problémy v budově patří vytápění. Výměníková stanice je zastaralá, má velké energetické ztráty a navíc zabírá hodně místa. „Bude nutné co nejdříve sehnat peníze na její výměnu, což přinese i úspory do budoucna. To ale není jediný problém. Do budovy a jejího zařízení se v posledních letech neinvestovalo, a tak po výměně volají podlahy, ale i nábytek,“ vyjmenoval starosta nejviditelnější problémy, s nimiž byli radní seznámeni.
Podle slov starosty by se měl vyřešit vchod do městského informačního centra, ale i jeho provázanost s muzeem. K tomu se přidal i nový ředitel muzea, který řekl, že chce realizovat původní záměr a propojit činnost v muzeu s ostatními prostory v kulturním domě.