Kopřivnice (dam) – Už jen do konce května bude fungovat Komise pro architekturu a urbanizmus. Rada města, která ji jako svůj poradní a iniciativní orgán zřizovala, v minulém týdnu rozhodla o jejím rozpuštění.
„Důvodem je především skutečnost, že už skoro rok na radnici funguje oddělení architektury, které z 95 % převzalo činnosti do té doby vykonávané komisí,“ vysvětlil starosta Miroslav Kopečný zrušení komise. Komise byla podle jeho slov zrušena po vzájemné dohodě a jak členové rušené komise, tak oddělení architektury vedené Václavem Kociánem deklarovali ochotu a zájem dále spolupracovat na neformální bázi.
Komise pro architekturu a urbanizmus města Kopřivnice vznikla poprvé v březnu 2014. Jejím vznikem tehdejší vedení Kopřivnice formalizovalo už dříve zahájenou spolupráci s neformální skupinou místních mladých architektů, kteří se kriticky vyjadřovali k některým postupům města především během veřejného projednávání aktualizace Strategického plánu Kopřivnice. Komise během svého působení předkládala vlastní podněty v oblasti rozvoje města zaměřené na estetizaci a zvýšení přitažlivosti veřejných prostor, připomínkovala záměry staveb a rekonstrukcí objektů ve městě a podobně.