Silnice na Novojičínsku jsou letos nebezpečnější než vloni. Přibylo nejen dopravních nehod, ale také jejich následků na zdraví či životě pasažérů.
FOTO: ARCHIV PČR
Nový Jičín (hod) – Za devět měsíců letošního roku řešili novojičínští policisté celkem sedm set devět dopravních nehod, při nichž přišlo o život šest osob, 43 osob utrpělo těžké zranění a 106 lidí bylo zraněno lehce.
Ve srovnání se stejným období loňského roku došlo k nárůstu jak usmrcených osob, a to o jednoho člověka, tak těžce zraněných. Jejich počet se navýšil o pět osob. Jen počet lehce zraněných se v porovnání s loňskem snížil o dvě osoby.
Příčiny dopravních nehod jsou stále stejné. Nesprávný způsob jízdy figuruje u 399 dopravních nehod, přičemž vloni to bylo 355. Druhé místo v žebříčku příčin obsadila rychlost, a to ve 122 případech. Třetí příčinou je alkohol, který byl důvodem u 72 dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku došlo ke zvýšení, a to o jedenáct dopravních nehod. Letos během devíti měsíců policisté zjistili, že 25 osob řídilo bez řidičského průkazů, dalším 91 osobám byl zadržen řidičský průkaz. Tato čísla jsou v porovnání se stejným obdobím loňského roku nepatrně nižší.