Kopřivnice (dam) – Policisté intenzivně pátrají po zloději, který strhává kabelky ženám v centru města Kopřivnice. „V současné době prověřujeme případy z období měsíce prosince a ledna, při kterých doposud neznámý muž bez přesné identifikace odcizil ženám kabelky s osobními věcmi i penězi. V jednom případě použil vůči poškozené fyzického násilí. S odcizenými věcmi z místa vždy utekl,“ uvedl tiskový mluvčí policie Petr Gřes.
Policisté pracují s částečným popisem pachatele či pachatelů. Zatím totiž není možné s jistotou říci, že jde o dílo jednoho nebo více útočníků. Mohlo by se jednat o muže ve věku kolem 30 let, štíhlé 175-180 cm vysoké postavy, oblečeného do tmavého oděvu. „Moment překvapení a stresující situace okradených žen doposud neumožnily jeho přesnou identifikaci,“ vysvětlil Gřes.
Zatím poslední oznámení policisté přijali v závěru ledna, kdy došlo k okradení ženy na ulici Štramberské. K doposud oznámeným krádežím kabelek docházelo ve večerních hodinách v centru Kopřivnice a přilehlých ulicích. „Inkriminovaným lokalitám věnujeme zvýšenou pozornost se směřováním policejních sil a prostředků s cílem zjistit a zajistit pachatele těchto skutků,“ uvedl mluvčí Petr Gřes. Ten se s žádostí o pomoc obrátil i na veřejnost „Jakékoli informace k hledanému muži či případným svědkům událostí přijmeme na policejním oddělení osobně či telefonicky na čísle 974 735 731,“ doplnil policejní mluvčí.