Prezentační skupina klubu SPV ASK Tatra Kopřivnice se se skladbou Pavučina představila na světové akci 1st Gym for Life Challenge, kterou hostil rakouský Dornbirn.
FOTO: S. DRATVOVÁ
D o r n b i r n (jfk) - Prezentační skupina klubu SPV ASK Tatra Kopřivnice byla jedním ze dvou českých týmů, které se představily na akci 1st Gym for Life Challenge, kterou hostil rakouský Dornbirn. Tato akce Světové gymnastické federace se konala vůbec poprvé a své umění na ní prezentovalo celkem osmdesát klubů ze sedmadvaceti zemí.
Kopřivnická skupina vedená Stanislavou Dratvovou předvedla v kategorii malých věkově smíšených skupin skladbu Pavučina, za níž se jí dostalo stejně jako dalším jedenácti týmům v této kategorii bronzového ocenění. Do třináctky stříbrně oceněných se vešel druhý český zástupce ČASPV Kladno. Zlaté ocenění se v této kategorii dostalo pěti družstvům, z nichž se pak estonský GC Piruett Elite Group mezi čtrnáctkou finalistů všech šesti kategorií stal světovým šampionem.
„Akce se nám moc líbila, byla o nás dobře postaráno a vrátily jsme se plné dojmů. Mimo jiné jsme se tam zúčastnily workshopů, na nichž jsme se učily, jak vyjádřit své vnitřní pocity při pohybové skladbě, jakým způsobem vést taneční pohyb a seznámily se s novými tanečními trendy,“ uvedla k zážitkům v Dornbirnu vedoucí kopřivnické prezentační skupiny Stanislava Dratvová.
Členky prezentační skupiny klubu SPV ASK Tatra Kopřivnice: Stanislava Dratvová (vedoucí), Martina Applová (asistentka), Lucie Richterová, Gabriela Münsterová, Kateřina Hýblová, Denisa Pargačová, Lucie Večerková, Ngoc Dinhová Thi Luong, Klára Applová, Denisa Horáková, Anh Nguyen Thi Tu, Kateřina Pargačová, Lucie Forchová, Kateřina Hrnčárková.