Praha (dam) - V závěru minulého týdne rozdělovala Akademie populární hudby v pražském paláci Akropolis žánrové Anděly pro rok 2013. Soška určená pro nejlepší počin na tuzemské alternativní scéně přilétla Kittchenovi za jeho desku Radio. Ta z velké části vznikala také v kopřivnickém studiu Animan a kromě spoluproducenta Tomáše Neuwertha se na něm podíleli i další místní muzikanti jako například trombonista Martin Galia.
Zatímco Kittchenův debut byl sólovým projektem, Radio vznikalo v duu. Velký podíl Tomáše Neuwertha na výsledné podobě desky potvrdil i Jakub König, vystupující pod maskou Kittchena. „Já si většinou v kuchyni připravil písničky, takové polotovary, většinou ale už s textem a hromadou zvuků a nástrojů. Vlastně zněly dost podobně jako finální tracky z alba MENU. No, a pak jsem vyrazil na Moravu, buď do Kopřivnice nebo na Portáš. A tam jsme na písničkách pracovali dál. Do procesu vstoupil Tom s čerstvým pohledem a hromadou zkušeností s nahráváním. A písničky jsme buď nechali, nebo přetočili, nebo něco přidali,“ řekl Kittchen v rozhovoru pro Magazín Aktuálně.cz
Oceněná deska se třinácti písněmi vyšla už v květnu minulého roku a je mimo jiné zdarma k dispozici na Kittchenově webu.