Střelec Milan Indyk (AVZO Kopřivnice) je ročník narození 1934, ale mušku má stále dobrou a pravidelně se účastní závodů v Kopřivnici i okolí.
FOTO: KRISTINA ČABLOVÁ
Kopřivnice (cab) – Celkem 44 střelců se v pátek 18. a v sobotu 19. ledna vystřídalo na stavech střelnice pod kopřivnickým městským úřadem, kde se v tyto dny konalo třetí kolo XIV. ročníku Zimní oblastní střelecké ligy pořádané Střeleckým sportovním klubem Kopřivnice ve spolupráci s Asociací víceúčelových základních organizací (AVZO) Kopřivnice.
Z místní střelců zastřílel nejlépe Michal Hromočuk (SSK Kopřivnice), který v disciplíně vzduchová pistole na 60 ran mužů a juniorů nestačil s nástřelem 540 b. pouze na vítězného Pavla Obročníka z AVZO Otice (545 b.). V téže kategorii pak skončil 16. ve svém druhém závodě Jaroslav Vašák (477 b.) a o příčku za ním se umístil Milan Indyk (oba AVZO Kopřivnice), střelec ročníku narození 1934, který v tomto kole zaznamenal nejlepší bodový zisk v letošním ročníku zimní ligy (470 b.). Ve vzduchové pistoli na 60 ran žen a juniorek pak Kristýna Míčková (SSK Kopřivnice) obsadila mezi třemi střelkyněmi právě třetí místo (473 b.) a v disciplíně vzduchová pistole na 40 ran dorostenecké kategorie skončil sedmý ve svém druhém závodě Vojtěch Vašák (AVZO Kopřivnice), přičemž v nástřelu 170 b. se mu povedla zejména první série deseti ran, kde nasbíral 63 bodů.
Zimní oblastní střelecká liga pokračuje čtvrtým kolem již v pátek 25. a v sobotu 26. ledna a finále je pak na programu o dva týdny později.