Jedna z mnoha šancí kopřivnických hokejistů, která neskončila gólem za zády bohumínského brankáře. I tak si na domácím ledě připsali tři body za výhru.
FOTO: KRISTINA ČABLOVÁ
HC Kopřivnice - HC Bohumín 7:3 (5:2, 1:1, 1:0)
Kopřivnice (cab) - První body do tabulky si připsali kopřivničtí hokejisté při letošním premiérovém utkání před domácím publikem. V sobotu 11. října si celkem snadno poradili ve druhém kole krajského přeboru mužů s týmem HC Bohumín.
Vstup do utkání vyšel kopřivnickým hokejistům na výbornou. Už v první minutě rozjásal slušně zaplněné hlediště Linduška a další důvod k radosti pak přidal ve čtvrté minutě. A když se za dvě minuty trefil ještě Mičulka, vypadalo to na jednoduchou výhru. Z omylu je však soupeř brzo vyvedl první brankou v zápase. Poté přišla dvouminutovka se třemi góly. V 16. minutě si mezi kruhy pro vhazování sjel Merenda a nedal bohumínskému brankáři šanci. V 18. minutě se naopak trefili hosté, ale kopřivnická odpověď přišla hned z buly ve středu hřiště a na 5:2 zvyšoval Kameníček.
I ve druhé třetině Kopřivnice svého soupeře přetlačovala lepším bruslením a kombinacemi, ale nedokázala z toho vytěžit žádnou branku. Už to najednou nevypadalo tak vesele jako v první části utkání a náladu pak ještě více zkazila přesná trefa Bohumína, který ztrestal nepozornou domácí obranu samostatným únikem. Do konce prostřední dvacetiminutovky měli kopřivničtí hráči ještě několik šancí, kterými mohli své vedení navýšit, ale vždy selhala koncovka. V poslední minutě před odchodem do šaten byl však vyloučen hostující hráč za hru vysokou holí a Kopřivnice vrátila faulujícího hráče na střídačku už po patnácti sekundách. Ujala se totiž střela Petružálka od modré čáry, kterou ztečoval za záda bohumínského strážce klece Horák.
V úvodu třetí třetiny dostala Kopřivnice příležitost dvojnásobné přesilové hry, ale i přes množství šancí, kdy na hráče dokonce zela odkrytá brána hostů, ji nakonec trestuhodně nevyužili. I při hře pět na pět však kopřivničtí hráči na ledě dominovali a Bohumín v podstatě nepouštěli do blízkosti brankáře Unzeitiga. Sedmou kopřivnickou trefu pak zařídil střelou z vrcholu pravého kruhu Sluštík. Minutu před koncem utkání měl možnost přidat osmou branku Hrubý poté, co prokličkoval celým hřištěm, v útočném pásmu byl však faulován a nedokázal už zakončit. Následnou přesilovku Kopřivnice nevyužila, i tak si však připsala vítězství a tři body.
„S první třetinou jsem maximálně spokojený. Dostali jsme se rychle do vedení, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Kluci bruslili a bojovali. Ale co předvedli ve druhé a třetí třetině, byla hrůza. Hráli bez nasazení, důrazu, agresivity. Byli absolutně nekoncentrovaní. Udělali jsme pak nějaké změny v sestavě a stáhli hru na tři pětky, ale zaplať pánbůh za ty góly v první třetině. Příště už musí být přístup hráčů k utkání jiný, z toho pak pramení množství neproměněných šancí,“ vyjádřil se k prvnímu zápasu sezony kopřivnických hokejistů na domácím ledě trenér Václav Slabý.
Branky a asistence Kopřivnice: 1. a 4. Linduška (na obě Hrubý), 6. Mičulka (Bartošák), 16. Merenda, 18. Štěpjak (Kameníček), 40. Horák (Petružálek), 56. Sluštík (Petružálek); sestava Kopř.: Unzeitig (Kozák) - Petružálek, Golasovský, Klečka, Bílek, Sluštík - Cabák, Jašek, Hrubý, Macháček, Linduška - Merenda, Chalupa, Horák, Kameníček, Štěpjak - Polášek, Gonos, Mičulka, Bartošák, Rosypka; další výsledky 2. kola KP mužů: HK Krnov - HC Studénka 5:2, HC Orlová - TJ Horní Benešov 2:4.
| KP mužů po 2. kole | <
|---|
| 1. Hor. Benešov | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 11:5 | 6 |
| 2. Kopřivnice | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8:5 | 3 |
| 3. Rožnov p. R. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4:3 | 3 |
| 4. Krnov | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8:9 | 3 |
| 5. Orlová | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4:5 | 3 |
| 6. Studénka | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5:9 | 0 |
| 7. Bohumín | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3:7 | 0 |