Kopřivnice (dam) – Seznam čestných občanů a významných osobností Kopřivnice se má v září rozrůst o několik dalších jmen. Radnice nyní finalizuje rozhodování o tom, komu a jakou poctu město udělí. Radní v minulém týdnu schválili vznik komise, která má jednotlivé návrhy podrobně prodiskutovat. „Nejde o klasickou komisi rady města, je to pracovní skupina, která bude dávat radě města doporučení k této problematice. Rada města pak doporučí návrhy ke schválení zastupitelstvu, které má podle pravidel o udělování těchto poct poslední slovo,“ vysvětlila místostarostka Dagmar Rysová.
Komise se podle jejích slov už jednou sešla a začala se zabývat jednotlivými návrhy. Město od března eviduje pět návrhů na udělení čestného občanství a dva návrhy na udělení titulu významná osobnost města. Také starosta města Josef Jalůvka na posledním zasedání vyzval zastupitele k tomu, aby se zapojili do diskuze o jednotlivých navržených kandidátech. „Pracovní skupina se pochopitelně setká znovu, bude se zabývat i případnými podněty a připomínkami zastupitelů. Musí proběhnout důkladné posouzení všech návrhů, jde o citlivé téma,“ říká místostarostka Rysová.
Jasno by mělo být během měsíce a konečné rozhodnutí by zastupitelé měli přijmout na červnovém jednání. Samotné předání by pak mělo proběhnout v září během akcí spojených s Během rodným krajem Emila Zátopka. Právě letošní devadesáté výročí narození slavného olympionika je příležitostí, při které se město rozhodlo ocenit další své osobnosti. Naposled Kopřivnice své nejvyšší pocty udělovala před čtyřmi lety v roce 2008 v rámci oslav 60. výročí povýšení na město.