Cesta: Titulní stránka > Kopřivnické noviny
Humberto letos slaví už tři čtvrtě století fungování a při té příležitosti nabízí divákům novou show s názvem „75“, ve které se snoubí poctivá tradice se současným cirkusovým uměním. „Snažíme se přinášet divákům to nejlepší, co tuzemská i světová scéna nabízí. Neklademe si limity a stále posouváme hranice,“ říká ředitel cirkusu Hynek Navrátil. Svá slova opírá o práci mezinárodního týmu artistů, kde působí umělci z Austrálie, Chile, Španělska, Itálie, ale i Polska, Německa či Ukrajiny a Ruska. V programu lidé uvidí vystoupení na volném drátě, horizontálním laně, akrobaty na tyči nebo v kruhové hrazdě, k vrcholům programu pak patří vystoupení česko-chilského dua Wariors na „kole smrti“.
„Jedním z výjimečných čísel je horizontální žonglování, kterému se věnuje mladý artista Ludwig. Toho lidé znají ze soutěže Česko Slovensko má talent 2018. Disciplínu předvede v české premiéře, celosvětově se jí totiž věnují pouze tři lidé a Ludwig je jedním z nich,“ láká na představení principál cirkusu.
Humberto je cirkusem klasického střihu, a tak i přes kontroverze, které to u části lidí vyvolává, jsou s ním neodmyslitelně spjata i vystupující zvířata. V programu se objeví slonice Sharon a Baby, smečka somálských lvů, medvědi hnědí, stádo zeber, velbloudi, lamy, arabští hřebci i psi.
Cirkus Humberto se poprvé mimo románové stránky objevil v roce 1951, kdy název převzaly tehdejší Československé cirkusy. Od roku 1993 působí cirkus pod vedením rodiny Navrátilových. Za dobu své existence projel Humberto řadu zemí, od někdejší Jugoslávie, přes Sibiř až po Francii či Holandsko.
Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.