Ministryně Karla Šlechtová si v doprovodu generálního ředitele Tatra Trucks a šéfky muzea Novojičínska prohlédla místo budoucího vstupu do nového muzea.
FOTO: DAVID MACHÁČEK
Kopřivnice (dam) – Objekt někdejší slévárny, který se má do tří let proměnit v nové muzeum automobilů Tatra, si v pátek 23. června odpoledne prohlédla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Právě její úřad společný projekt Moravskoslezského kraje a Tatry Trucks podpořil zhruba stodesetimilionovou dotací. Přímo na místě investice vyčíslené na 123 milionů korun se v doprovodu hejtmana Ivo Vondráka a jeho náměstků setkala s ředitelem Tatra Trucks a Sylvou Dvořáčkovou, jež řídí Muzeum Novojičínska, příspěvkovou organizaci kraje, které bude budoucí muzeum provozovat. To, že stavební dělníci by měli na místo nastoupit co nejdříve, ilustroval i fakt, že ministryně se svým doprovodem si budovu budoucího muzea prohlédla jen z vnějšku. Do interiéru ji hostitelé z obav o bezpečnost vůbec nevzali.
Ministryně Šlechtová se zajímala o to, jak probíhají přípravy realizace muzea, a zmínila mimo jiné nutnost většího zapojení města do projektu. „Kopřivnice se stane vyhledávaným turistickým cílem. Bude jediným městem v republice, kde budou provozována hned dvě velká automobilová muzea. Jsem ráda, že ministerstvo pro místní rozvoj pod mým vedením mohlo přispět k tomu, aby se tento výjimečný projekt realizoval,“ řekla na závěr své návštěvy Karla Šlechtová. Ta si z Kopřivnice odvezla také informace o plánu rekonstrukce historického motorového vlaku Slovenská strela. Žádost o dotaci na její restaurování aktuálně čeká na posouzení ministerských úředníků.