K o p ř i v n i c e (hod) - Kopřivnická radnice se zapojila do střednědobého plánování sociálních služeb na území Moravskoslezského kraje a sama chce také komunitní plán sociálních služeb v Kopřivnici vytvořit. Úkolem plánu je zajištění dostupnosti sociálních služeb. Z tohoto důvodu prošli školením tři lidé – za zadavatele, tedy za městský úřad Blanka Mikundová, za poskytovatele služeb Karel Radiměřský, ředitel Salusu, a za uživatele Zuzana Obrátilová. Tyto tři osoby tvoří tzv. triádu, jejímž úkolem je na základě doporučené metodiky MPSV zpracovat komunitní plán sociálních služeb v Kopřivnici.
Na jeho vytváření by se měli podílet uživatelé, poskytovatelé a zadavatel. Důležité pro vytvoření kvalitního plánu služeb je aktivní zapojení široké veřejnosti. Jen občané vědí, co potřebují. „Budeme rádi, když se veřejných slyšení zúčastní co nejvíce občanů a budou s námi diskutovat o svých potřebách,“ uvedla Mikundová.
První představení komunitního plánu se uskutečnilo 15. března. Přítomní byli informováni o tom, které kroky byly dosud učiněny a co triáda plánuje dále. Budou se vytvářet pracovní skupiny na základě zájmu a potřeb veřejnosti, budou mapovány a analyzovány dosud poskytované služby a zjišťovány potřeby uživatelů, které nejsou naplňovány. Cílem komunitního plánu sociálních služeb bude zajištění dostupnosti potřebných a kvalitních sociálních služeb v Kopřivnici a efektivní vynakládání finančních prostředků v této oblasti.
„Budeme častěji svolávat veřejná slyšení, abychom lépe poznali potřeby občanů, a mohli tak lépe reagovat na jejich potřeby. Záměr zpracovat Komunitní plán sociálních služeb vychází z projektu Zdravého města a ze Strategického plánu,“ dodala Mikundová.