Kopřivnice (dam) - Punk-rockový večírek uzavře tento týden kopřivnickou Mandalu. V neděli 21. srpna mezi devatenáctou a třiadvacátou hodinou bude hostit dánskou kapelu Halcyon Hope a žánrově příbuznou partu Outsider z nedalekého Valašského Meziříčí.
Halcyon Hope hrají zhruba čtyři roky. Kapela staví na punk-rockových kořenech, ale pracuje s moderním zvukem. Znalci v jejich muzice bezpečně identifikují tradiční severský nádech. Tuzemské publikum se s kapelou mohlo seznámit vloni na podzim při turné po zdejších klubech, nyní kapela přijíždí s novým singlem ‘Fawn’. „Vzhledem k tomu, že dva z nás, kteří zpívají, také píšeme texty dohromady, význam písně lze vysvětlit různě v závislosti na tom, koho se ptáte. Pro mě je ‘Fawn’ o tom být v nezdravém vztahu, a tak nějak vědět, že je to pro vás špatné, ale zároveň se ten pocit snažit přebít a zaseknout se ve své komfortní zóně,“ říká kytarista Miki Horsbøl Petersen. Singl uvozuje připravované album ‘Onward To Fracture Town’, kde kapela kombinuje energické riffy s melodickými vokály a emo a pop-punkovou náladou. Nové album vyjde až v říjnu, ale návštěvníci nedělního koncertu budou moci jeho část slyšet už v neděli.
Role předskokanů připadne triu Outsider z Valašského Meziříčí, jejichž muziku je možné si poslechnout na dvou dosud vydaných záznamech živých vystoupení.