Kopřivnice (hod) – Kopřivnická radnice ve spolupráci s Denním centrem Racek a místní pobočkou Armády spásy se v současné mimořádné situaci s koronavirovou pandemií snaží pomoci lidem bez přístřeší. „Do dnešního dne (pondělí odpoledne – poznámka redakce) nemám zprávy o tom, že by byl člověk bez domova infikován koronavirem. Tímto chci zastavit různé fámy, které kolují. Pravidelně lidem bez domova rozdáváme roušky, měříme teplotu, nadále je otevřeno Denní centrum Racek. Poskytujeme rady, co dělat v případě, kdyby zjistili, že mají horečku a další příznaky. Nechali jsme vytisknout informační štítky s přesnými pokyny i kontakty. Ty vylepujeme na místa, kde se tito lidé scházejí. Jde například o lavičky u kostela, v altánku a další,“ uvedl místostarosta Stanislav Šimíček, garant sociální oblasti.
Nejen pracovníci radnice, ale i další pravidelně upozorňují tyto lidi bez domova, aby se neshromažďovali na veřejnosti a dodržovali nošení roušky. „I přes všechna tato opatření se stává, že potkám člověka bez domova bez roušky. Pokud máte u sebe náhradní a nebojíte se, tak mu ji prosím darujte. V opačném případě dodržujme odstup,“ řekl místostarosta a dodal: „Občas zazní názor, že máme lidi bez domova shromáždit na jedno místo a mít je v karanténě. My si to nemyslíme. I přes to, že ne všichni dodržují nastavená pravidla a ne vždy je na tyto lidi hezký pohled, tak máme za to, že v současné situaci je lépe, aby nebyli všichni společně. Velké riziko nakažení všech je v případě, kdyby byl jen jediný nemocný, a také by bylo velmi komplikované mít tuto skupinu dohromady.“
Lidé radnici i v tomto boji pomáhají. „Velké poděkování mnoha dobrovolníkům, kteří nám šijí roušky, které poté rozdáváme právě například těmto lidem. Také moc děkuji Dennímu centru Racek i pobočce Armády spásy, kteří jsou připraveni v těchto nelehkých dobách lidem bez domova pomáhat. Společně to zvládneme,“ dodal místostarosta Šimíček.