Cesta: Titulní stránka > Kopřivnické noviny
Hra je tentokrát vybídne k návštěvě čtyř desítek více i méně známých a zajímavých míst Lašské brány Beskyd. V Kopřivnici, ve Štramberku, v Příboře a na Hukvaldech a v jejich okolí mohou lidé navštívit vždy deset lokalit.
„Místa jsme často vybírali i s ohledem na to, aby nabízela další možnosti využití volného času. Pokud se lidé rozhodnou navštívit například Piaristické zahrady v Příboře, mohou při té příležitosti využít k prohlídce muzejního Centra tradičních technologií, které je velmi blízko, a podobné to je i na dalších místech,“ říká Tomáš Kamín, manažer pořádající Lašské brány Beskyd.
Letošní pátrání po pokladu přináší také technologickou změnu. Účastníci už nebudou potřebovat letáček s mapkami a tužku. Zapojit se bude moci každý, kdo u sebe bude mít nabitý chytrý telefon s přístupem na internet a zapnutou GPSkou. „Máme připravenu mobilní aplikaci, která díky navigaci navede účastníka na jím zvolené místo, zaznamenává polohu účastníka, a tím i to, že navštívil určenou lokalitu. V každé z obcí jsme vytipovali 10 míst, pokud soutěžící navštíví alespoň 8 z nich a doloží to ve svém mobilním telefonu obsluze informačního centra v daném městě, získá poklad v podobě placky a sladkou odměnu. Pokud člověk takto zvládne navštívit minimálně 32 míst v celé Lašské bráně, bude mít možnost se v aplikaci zaregistrovat, a tím se zařadit o slosování o hodnotnější ceny, které proběhne v závěru roku,“ popsal Tomáš Kamín pravidla hry, která budou v plném znění stejně jako seznam míst k navštívení od 30. června večer k dispozici na webu Lašské brány Beskyd nebo ve zmíněné aplikaci.
Hledání Lašského pokladu je primárně určeno rodinám s dětmi a přesto, že začíná s letními prázdninami, neomezí se jen na následující dva měsíce, hra bude probíhat až do 30. listopadu.
Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.