K r a l u p y n a d V l t a v o u (paz) – Během prvního únorového víkendu se v Kralupech nad Vltavou uskutečnilo mistrovství České republiky v krasobruslení žactva. Z místního klubu FSC Kopřivnice se na základě výsledků v žebříčku do tohoto prestižního klání kvalifikovaly tři závodnice. Jednou z nich byla mladší žačka Gabriela Seibertová, která svůj krátký program zajela velmi dobře a umístila se na vynikajícím 5. místě. Ve volné jízdě se bohužel projevilo tréninkové manko a doznívající nemoc, celkově tak skončila na 7. místě. „Gabriela se mimo jiné před třemi týdny zúčastnila olympiády mládeže a vybojovala tam vynikající stříbrnou medaili. Bohužel celá akce nebyla vůbec podpořena na krajské úrovni Je velká škoda, že se náš Moravskoslezský kraj chová ke své sportující mládeži tak macešsky. Je to ostuda vedení našeho kraje,“ podotkl trenér kopřivnické mládeže Evžen Milčinský.
V kategorii žaček naše město reprezentovaly Denisa Mašová a Tereza Holáňová. Denisa na tomto mistrovství neunesla psychicky roli největší favoritky a svým výkonem zaostala za očekáváním. Po krátkém programu byla jednadvacátá a celkově po volné jízdě skončila na 17. místě. Tereza Holáňová zajela velmi kvalitní krátký program a držela se na 6. pozici, což by pro Terku bylo vynikající umístění. Ve volné jízdě se jí ale vůbec nedařilo, dvakrát dokonce upadla a skončila celkově desátá.
Kromě korunovace nových mistrů republiky proběhlo v Kralupech také vyhlášení výsledků Českého poháru, kde se na třetím místě v kategorii mladších nováčků umístila Michaela Milčinská. „Celkem v této kategorii startovalo 50 závodnic a pohárový bronz je pro Míšu zajisté velkým úspěchem,“ uzavřel Milčinský.