Kopřivničtí hokejisté v domácím zápase dobývají opavskou bránu, dvakrát uspěli, na vítězství to však nestačilo, protože soupeř skóroval pětkrát.
FOTO: KRISTINA ČABLOVÁ
HC ISMM Kopřivnice – HC Slezan Opava 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Kopřivnice (cab) – Podruhé za sebou se kopřivničtí hokejisté ukázali před domácími diváky, na své vítězství v předchozím utkání však proti Opavě, kterou hostili ve středu 12. ledna ve 30. druholigovém kole, nenavázali. O to důležitější to byl zápas, že Kopřivnice bojuje o postupovou čtyřku do play–off a potřebovala snížit šestibodovou ztrátu. Ta bohužel ještě narostla, navíc díky výhře se na čtvrtou pozici dostalo béčko Komety.
Do utkání ovšem vstoupili lépe kopřivničtí hokejisté, kteří po úvodní spíše oťukávací desetiminutovce šli do vedení. Krzak nahodil puk na bránu a po teči jednoho z hostujících hráčů skončil za gólmanem Pitákem. O minutu později mohli domácí svůj náskok zvýšit, ale ani jedna ze čtyř střel se neujala. Poté naopak hrozili Opavští, všechny jejich pokusy však pokryl brankář Kubáň nebo zlikvidovali v zárodku obránci, do šatny tak odcházela Kopřivnice s jednogólovým náskokem.
Na začátku druhé třetiny domácí nevyužili přesilovou hru, zato Slezané byli ve 27. min. úspěšnější. Rousek předložil puk Šindelářovi a ten jej uklidil do odkryté klece. Uběhlo pouhých 27 sekund a rozhozený kopřivnický celek inkasoval znovu – ve velké skrumáži před Kubáněm procpal puk za brankovou čáru Vojtovič. Obrat ve skóre pak dokonal ve 31. min. Vašenka, který si natáhl kopřivnického gólmana a bekhendem mu přehodil puk nad rameno. O dvě minuty později ujel opavské obraně Filip Fojtík, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. Úkolu se zhostil Vaněk a stejně jako v minulém zápase byl i tentokrát úspěšný, krásnou kličkou do bekhendu přehodil Pitákův beton.
Srovnat se už ale Kopřivnici nepodařilo a v osmé minutě závěrečné periody poslal Opavu do dvougólového náskoku Rousek, jenž těsně před Kubáněm tečoval Šindelářovo nahození. Kopřivnice zkusila dvě minuty před závěrečnou sirénou hru bez brankáře, jenže ztráta puku na modré čáře a zející prázdná klec před opavským útočníkem byla definitivní tečkou za výsledkem. Slezané tak poprvé Kopřivnici porazili v normální hrací době.
„Na Opavu jsme si věřili, zvlášť když jsme ji dvakrát porazili a jednou prohráli po nájezdech. Připravovali jsme se na ni, ale ve druhé třetině jsme měli několik hluchých míst, v nichž jsme udělali spoustu chyb, které soupeř potrestal. Sice jsme měli nějaké šance, ale oni taky. Závěr si už zkušeně pohlídali, takže musím uznat, že dnes Opava vyhrála zaslouženě,“ dodal kopřivnický trenér Jaroslav Kofroň.
Branky Kopřivnice: 10. Krzak (M. Mach, Pindel), 33. Vaněk (TS); sestava Kopř.: Kubáň (Kučera) – Marek, Štěpánek, Krzak, Kyselý, T. Fojtík, Slavík – Pěnčík, Suchý, Vaněk, F. Fojtík, Indrst, Pindel, Urban, Seidler, Sluštík, M. Mach, J. Mach.
SHK Hodonín – HC ISMM Kopřivnice 6:5p (1:2, 2:2, 2:1 – 1:0)
Hodonín (cab) – Každý bod se teď kopřivnickým hokejistům hodí, jenže v utkání s Hodonínem, s nímž na jeho ledě hráli v sobotu 15. ledna, se čekalo i přesto, že výkon Drtičů jde v poslední době nahoru, plný bodový zisk. Nakonec z toho však byla pro Kopřivnici prohra v prodloužení.
Brzy po začátku utkání dostali domácí k dispozici přesilovou hru, ale místo vstřelené branky inkasovali z hole Vaňka. Další branku přidal střelou z mezikruží ve dvanácté minutě Suchý, jenže za pouhou minutu Hodonín snížil. Poté ale musel kvůli zranění brankáře Kořénka vyslat mezi tři tyče Malysheva. Možnost vyrovnat pak dostali Drtiči téměř přesně dvě minuty před první přestávkou v další početní výhodě, Kopřivnice ale oslabení ubránila.
Na další branku se tak čekalo do poloviny druhé dvacetiminutovky, kdy opět zaúřadoval Suchý. Tomu poslal puk z obranného pásma Sluštík a kopřivnický ostrostřelec za modrou čárou golfákem na vzdálenější tyč překonal Malysheva. Znovu na rozdíl jednoho gólu dotáhl domácí ve 32. min. Komínek, o dvě minuty později si však Kopřivnice vzala dvougólový náskok zpět. Po obrovské chybě hráčů v modrooranžových dresech se na brankáře řítili osamocení Vaněk s Matějem Machem a druhý jmenovaný puk nekompromisně poslal za jeho záda. Do druhé sirény se Hodonínu podařilo opět dostat na dostřel a pomohla jim k tomu přesilovka, v níž se prosadil Škápik.
Přestřelka pokračovala i v závěrečné periodě, kdy nejprve po 37 sekundách hry poprvé v utkání Komínek vyrovnal a o pět minut později dokonce poslal domácí do vedení při hře čtyři na čtyři Hložánek. Těsný náskok ovšem Drtiči neudrželi a v 56. min. poslal zápas do prodloužení trefou z mezikruží Brodek. Bod navíc ale nakonec získal díky hattricku Komínka Hodonín.
Branky Kopřivnice: 5. Vaněk (Seidler, T. Fojtík), 12. Suchý (F. Fojtík, T. Fojtík), 29. Suchý (Sluštík, Marek), 34. M. Mach (Vaněk, J. Mach), 56. Brodek (M. Mach, Štěpánek); sestava Kopř.: Kubáň (Kučera) – T. Fojtík, Štěpánek, Krzak, Mituchovič, Marek, Brodek, F. Fojtík, Vaněk, M. Mach, J. Mach, Seidler, Indrst, Suchý, Pindel, Sluštík.
| II. liga mužů sk. V po 31. kole |
|---|
| 1. Val. Mez. | 30 | 18 | 3 | 4 | 5 | 120:68 | 64 |
| 2. Nový Jičín | 30 | 17 | 1 | 3 | 9 | 92:99 | 56 |
| 3. Žďár n. S. | 28 | 14 | 2 | 2 | 10 | 107:97 | 48 |
| 4. Opava | 31 | 11 | 5 | 5 | 10 | 101:92 | 48 |
| 5. Kometa B | 32 | 13 | 1 | 2 | 16 | 92:101 | 43 |
| 6. Kopřivnice | 31 | 10 | 3 | 2 | 16 | 92:100 | 38 |
| 7. Vel. Mez. | 30 | 9 | 4 | 1 | 16 | 96:119 | 36 |
| 8. Hodonín | 30 | 8 | 2 | 2 | 18 | 84:113 | 30 |