K o p ř i v n i c e (ili) - Na Týdnu nízkoprahových klubů, který proběhl po celé republice od 22. do 28. září, se podílela Česká asociace streetwork, Nadace Vodafone ČR a Nízkoprahové kluby pro děti a mládež. Cílem bylo upozornit na práci a význam těchto zařízení, která vyplňují bílé místo mezi společností a dospívajícími. Více než 70 nízkoprahových klubů pro děti a mládež z České republiky uspořádalo nejrůznější akce pro veřejnost přímo v komunitách, ve kterých působí.
Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež jsou sociální službou určenou dětem a dospívajícím. Pracovníci nízkoprahových klubů poskytují mladým lidem pomoc v obtížných situacích a také formou prevence usilují o to, aby mladí lidé obtížné situace zažívali v co nejmenší míře, a byli si vědomi potenciálních rizik.
V kopřivnickém Klubu Kamarád v rámci Týdne nízkoprahových klubů připravili pracovníci zařízení na pondělí Křeslo pro hosta, do něhož usedli dva pracovníci obdobného zařízení z Opavy. Následující den se v pobočce na ulici Horní pustili do malování a úklidu klubovny a ve středu navštívili se staršími klienty frýdecko-místecký klub Prostor. „Čtvrtek patřil oblíbené Čajovničce vedené dobrovolníkem Pavlem Obrátilem, kde se brouzdalo po webech jiných klubů a dívali jsme se, o čem takové kluby jsou, co dělají jinde a jaká mají pravidla. Zároveň jsme se nechali inspirovat a vypsali věci, o které naši klienti projevili zájem,“ popsal aktivity pracovník klubu Roman Polehla.