K o p ř i v n i c e (dam) - V duchu zábavy i osvěty se nesl minulý týden v kopřivnickém Klubu Kamarád. Několik mimořádných akcí bylo připraveno v rámci celostátního Týdne nízkoprahových klubů pro děti a mládež, tradičně pořádaného Českou asociací Streetwork.
V úterý 21. září bylo připraveno herní odpoledne v pobočce klubu na ulici Horní. Jednoduché soutěže o sladkosti přilákaly asi tři desítky dětí. Zatímco ony soutěžily, pracovníci klubu informovali jejich rodiče o nabídce a poslání Klubu Kamarád. Ve středu pak v klubu přivítali návštěvu z podobně zaměřeného Klubu Prostor z Frýdku-Místku. Místní a tamní klienti se utkali ve fotbalovém zápase uspořádaném na hřišti zdejší ZŠ 17. listopadu.
Ve čtvrtek dopoledne pak pracovníci klubu a klienti navštívili gymnázium v Příboře, kde oslovovali studenty s cílem získat nové dobrovolné spolupracovníky. „Zatím se nedá říct, jaký to bude mít efekt, to se uvidí,“ řekla vedoucí Klubu Kamarád Marie Jalůvková. Ve čtvrtek 23. září pokračoval program Týdne nízkoprahových klubů besedou s lékařkou, která s klientkami klubu probírala rizika pohlavních chorob a předčasného těhotenství. V pátek pak vše vyvrcholilo populárním přenocováním v prostorách klubu a následným sobotním výletem do okolí města.