Prachatice, Dobrá (jfk) – Stejně jako celý podzim i třetí adventní víkend se závišičtí judisté činili. A opět byli úspěšní. Na medaile dosáhli jak v Prachaticích, tak v Dobré u Frýdku-Místku.
Do jihočeských Prachatic odjel osamocený Adam Kahánek. Nemoci a časové zaneprázdnění znemožnily jeho oddílovým kolegům spoluúčast. Závišickému juniorovi to ale nevadilo. Mezi muži se cítil jako ryba ve vodě a potvrdil po zranění výbornou formu. Ve váze do 66 kg ukončil všechny zápasy před časovým limitem. Nejprve seoi nagou zdolal Daniela Fürbachera ze Sokola Tábor a chvatem sode curi comi goši si poradil s Patrikem Marcinem z Týnu nad Vltavou. Potom upáčil domácího Stanislava Pluhaře a opět pěkným sode curi comi goši hodil týnského Davida Máru. Poslední boj s Jiřím Mátlem z Dačic měl rozhodnout o celkovém vítězi. Po prvním vzájemném oťukávání, kdy žádný ze soupeřů nechtěl předčasně odkrýt své karty, zaútočil Kahánek seoi nagou. Akce se povedla a bylo z toho vedení na wazari za 7 bodů. Druhý útok sice Mátl pěkně kontroval, ale bez bodového ocenění. Třetí útok si pak perfektně závišický judista připravil a blesková akce hodně nízkým seoi otoši znamenala vítězství na ippon. Adam Kahánek tak zakončil letošní úspěšnou sezonu zlatou medailí. Na přelomu roku opustí juniorskou kategorii a od toho příštího už bude usilovat o dobré výsledky výhradně mezi muži.
Na dobře známý vánoční mezinárodní turnaj o pohár starostky Dobré u Frýdku-Místku zajížděla pětice závišických žáků a benjamínků. Nejvíc se zde dařilo Davidu Hyvnarovi. Mezi staršími žáky ve váze nad 73 kg nenašel přemožitele. Nejprve na ippon zdolal domácího Marka Měchuru a pak v pěkném utkání o zlato položil na lopatky i Slováka Ivana Hobeje z Martina. Toto vítězství mu bylo i symbolickou odměnou za poctivý přístup k tréninku a zakončilo jeho účinkování v žákovských kategoriích.
Mezi benjamínky do 50 kg se pral Jakub Gajdušek. Jeho první utkání s Jakubem Walicou ze Stonavy mělo sice jednoznačný průběh pro závišického benjamínka, ale bodově se bohužel nedokázal prosadit a zvítězil až na praporky. V dalším vyrovnaném utkání těsně podlehl domácímu Vojtěchu Hronkovi a v součtu bodů pak litoval svého vítězství z prvního zápasu jen za jeden bod, protože v tabulce to znamenalo třetí místo.
V kategorii mladších žáků do 34 kg měl velké ambice Radek Rýpar. V prvním kole měl volný los. Pak lehce zvítězil na ippon s Markem Proškem z Baníku Ostrava a v semifinále jej čekal olomoucký Jan Kulíšek. Napínavé utkání v časovém limitu neurčilo vítěze, takže přišly na řadu praporky. Tady rozhodčí přiřkli vítězství Kulíškovi a Radka Rýpara posunuli do bojů o bronz. V zápase s Petrem Buzašem z Kroměříže byl sice aktivní, ale body mu tato snaha nevynesla. Těsně před koncem Buzaš úspěšně kontroval Rýparův útok na ippon, bral bronz a závišického žáka nechal pod stupni vítězů.
Nejmladší z pětice závišických judistů Filip Hanzelka se úspěšně prodral základními koly v kategorii do 30 kg až do semifinále. Tady jej čekal zkušený Daniel Šimek z domácího oddílu Dobrá. Ten si i přes výborný výkon Hanzelky postup do finále pohlídal. Dramatická situace ale nastala v utkání o třetí místo. Tady se Hanzelka střetl s dalším domácím judistou Luďkem Kubíčkem. Závišický benjamínek nic nedal na papírové předpoklady a šel do zápasu s velkým nasazením. Skvělým útočným pojetím dokázal, že je možno se prát i se zkušenějšími soupeři a v polovině už vedl na wazari! Těsně před koncem ale Kubíček potvrdil nabyté zkušenosti, se štěstím otočil zápas ve svůj prospěch, a na Filipa Hanzelku tak bohužel zbyla jen bramborová medaile. Lukáši Vaculíkovi se v kategorii mladších žáků do 63 kg na přední příčky prosadit nepodařilo.
V Dobré se vedlo i čtveřici štramberských borců. Na zlato dosáhl v kategorii starších žáků do 60 kg po třech vítězstvích před limitem Šimon Skurka. Velkým překvapením bylo stříbro Matěje Ivánka v kategorii starších žáků do 66 kg, který prohrál pouze s Hofericou z Martina a zúročil tak svůj poctivý přístup k tréninku. Druhé stříbro přidal Adam Bajer, který v kategorii mladších žáků do 34 kg nestačil ve finále na Kulíška z Olomouce. Završením štramberského úspěchu pak byl bronz Vincenta Skurky v kategorii benjamínků do 30 kg. V soutěži družstev Štramberk obsadil sedmou příčku.