HC Kopřivnice – SK Karviná 7:4 (0:1, 7:2, 0:1)
K o p ř i v n i c e (jfk) – Hokejový koncert byl k vidění dva dny před Vánoci na místním zimním stadioně. Kopřivnický tým mužů zde v 19. kole krajské ligy porazil Karvinou 7:4. Všech sedm branek dal v rozmezí osmi minut.
Úvodní třetina ani začátek druhé se domácímu mužstvu nepovedl. Inkasovalo už ve 3. minutě, a i když hrálo, se soupeřem vyrovnanou partii, samo se branky nedočkal. „Hráli jsme naivní hokej nahoru dolů a bez dodržování taktických pokynů, i proto nám utekly začátky obou třetin,“ podotkl k nevydařenému úvodu trenér Kopřivnice Miroslav Pokorný.
Podruhé Kopřivnice kapitulovala v čase 21:27, pak už ale lední plocha patřila jen a jen jí. O dvanáct vteřin později snížil Daniel Hrubý, ve 24. minutě skóre dvěma góly otočil Janečka a během dalších pěti minut pak Karviné nasázeli branky ještě Kladiva, Křivák, Adam Hrubý a Bílek.
Trenéra Pokorného fantastický obrat nadmíru těšil, výjimečnost mu ale nepřisoudil. „Zažil jsme různé zápasy, takové věci k hokeji patří, je to dynamická hra,“ podotkl. Karviná nesložila zbraně. Ve 36. minutě snížila na 7:3, v poslední třetině se ale Kopřivnice zatáhla do defenzivy a soupeř si cestu do branky klestil velice těžko. V 54. minutě ještě snížil Ivanka, pak už se skóre neměnilo. „V té euforii se nemyslí na zadní vrátka, a tak jsme se v poslední třetině raději zatáhli. Z toho vyplývaly zákroky a vyloučení, ale zvládli jsme to. Do nového roku tak jdeme na prvním místě, což jsme si před zápasem předsevzali a šli zatím,“ dodal kouč.
Branky: 22. D. Hrubý, 24. Janečka 2, 28. Kladiva, 29. Křivák, 30. A. Hrubý, 30. Bílek – 3. Opravil, 22. Hanzl, 36. Zuber, 54. Ivanka. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváků: 238. Sestava Kopř.: Unzeitig, Bouša – Hruškovský, Bartošák, Vaculín, Žáček, A. Hrubý – Chalupa, Kladiva, Křivák, Bílek, Pokorný – Slabý, Mičulka, Janečka, Merta, Fojtík – D. Hrubý, Gonos, Jašek.
TJ Horní Benešov – HC Kopřivnice 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
H o r n í B e n e š o v (jfk) – Hned v úvodním zápase nového roku ale Kopřivnice o prvenství přišla, a to na ledě Horního Benešova. Ten ji porazil 4:3 a vyšplhal se do čela tabulky, Kopřivnice má ovšem zápas k dobru.
Svěřenci trenére Pokorného v Benešově prohrávali už 0:2, na konci druhé třetiny ale zúročili změny v sestavě a vyrovnali. Hned v úvodu posledního dějství šli dokonce do vedení a i nadále vyvíjeli velký tlak. „Měli jsme je doslova na lopatě, ale nedali jsme několik gólovek,“ litoval kopřivnický kouč. Ke slovu se pak dostali znovu domácí, kteří využili dlouhou hru v početní výhodě a vyrovnali v 51. minutě na 3:3. O tři minuty později přišla chyba Kopřivnice v obraně a čtvrtý, rozhodující gól do její sítě. O následnou přesilovku se sama brzy připravila a skóre už se neměnilo. „Škoda, byl to povedený zápas se špatným koncem. Každopádně jsme prohráli bitvu, a ne válku. Účty se budou skládat až na konec soutěže,“ vrátil se ještě k utkání Pokorný.
Branky: 8. a 54. Lhotský, 24. Vlašánek, 51. Bršlica – 37. a 40. D. Hrubý, 47. Fojtík. Vyloučení: 12:12. Využití: 2:1. Rozhodčí: Bečák – Kittel, Havlík. Sestava Kopř.: Unzeitig, Bouša – Hruškovský, Gonos, Žáček, A. Hrubý, D. Hrubý, Horák – Merenda, Chalupa, Křivák, Bílek, Pokorný, Novotný – Slabý, Mičulka, Janečka, Merta, Fojtík, Jašek.
| KL mužů po 20. kole |
|---|
| 1. H. Benešov | 17 | 12 | 1 | 0 | 4 | 89:58 | 38 |
| 2. Kopřivnice | 16 | 12 | 0 | 0 | 4 | 81:52 | 36 |
| 3. Krnov | 15 | 8 | 1 | 0 | 6 | 60:58 | 26 |
| 4. N. Jičín B | 16 | 8 | 0 | 0 | 8 | 63:61 | 24 |
| 5. Karviná | 17 | 7 | 1 | 0 | 9 | 80:76 | 23 |
| 6. Rožnov | 17 | 6 | 0 | 3 | 8 | 69:73 | 21 |
| 7. Studénka | 18 | 2 | 0 | 0 | 16 | 43:107 | 6 |