Kopřivnice (cab) – Kopřivnický hokejový klub má po roce opět sponzora. Stala se jím automobilka Tatra Trucks, která byla spojena s kopřivnickým hokejem od poválečného období až do konce roku 1990. „První jednání s předsedou představenstva panem Ruskem proběhla již v dubnu loňského roku, ale tehdy to ještě nevyšlo. Poté jsme komunikovali s majitelem automobilky panem Jaroslavem Strnadem a nakonec jsme se dohodli na spolupráci,“ objasnil vyjednávání manažer kopřivnického hokejového klubu Jaroslav Hrubý.
Smlouva s automobilkou byla podepsána ve čtvrtek 30. března a od sezony 2017/18 bude druholigový celek mužů hrát pod názvem HC Tatra Kopřivnice, logo partnera budou nést i nové dresy. Konkrétní částku, na které se s Tatrou domluvil, zatím klub nechce zveřejnit. Nepokryje sice celý rozpočet, ale jeho významnou část a dost zmenší problémy s financováním soutěže.
„Klobouk dolů, že do toho Tatra šla. Hodně to klubu pomůže,“ dodal prozatímní trenér mužů Václav Slabý, který však o svém dalším působení u týmu neprozradil nic konkrétnějšího. „Smlouvu mám do konce dubna, do té doby se s manažerem klubu panem Hrubým pobavíme a pak se uvidí, co dál,“ doplnil Slabý.
A jak hodnotí uplynulý ročník? „Cíl byl určitě postup do play-off, to jsme splnili, ale mohli jsme skončit i výše. Zlom přišel v zápase s Valašským Meziříčím, v němž se zranil brankář Vrba, a najednou se nám přestalo dařit. Pak se začaly kupit zranění dalších hráčů,“ poukázal na problémy s kádrem trenér Slabý, který v posledních zápasech musel do obranných řad poslat i útočníky. Ani situace gólmanů nebyla dobrá. „Vrba se zranil, Fendrich je hodně mladý, Unzeitig dlouho nechytal a Šimeček byl jen na pár zápasů, proto jsme někdy dostávali laciné branky. Takže celá ta sezona se těžko hodnotí vzhledem k tomu, že jsme už ke konci hráli v hodně improvizované sestavě a někdy jsme nedali dohromady ani tři pětky,“ doplnil Slabý.
Vítězem druhé ligy se podle očekávání stal Vsetín, který nyní bojuje o postup do I. ligy. „Se Vsetínem to byly velmi těžké zápasy, herně i silově je úplně někde jinde. Má mnohem vyšší a těžší hráče než my a z toho pak pramenila ta zranění. Bohužel za to mohla i nedostatečná fyzička hráčů, hlavně na konci sezony. Neustáli ty souboje, a když naletí nezpevnění na mantinel, je zle,“ připomněl čtvrtfinále s Valachy trenér Slabý.
Trochu ho mrzelo i nasazení v zápase a chuť do tréninku některých mladých hráčů. „Možná to bylo tím, že v týmu nebyl žádný vůdčí typ, který by je trochu usměrnil. Ale jinak parta byla skvělá,“ dodal Slabý, jenž také složil poklonu kopřivnickým fanouškům, kteří na tým nezanevřeli ani v době, kdy se mu nedařilo, a jezdili v hojném počtu i na venkovní utkání.
Žádné změny v mužstvu zatím známy nejsou a s přípravou se čeká, jak dopadne dohoda s trenérem Slabým a vedením klubu. Navíc se změnil systém první ligy, která bude tři roky nesestupová, a to samozřejmě ovlivní i druhou ligu. „Nejspíše v červnu by se měla v Praze uskutečnit schůzka zástupců všech druholigových klubů a tam by se mělo rozhodnout, jak bude v příští sezoně druhá liga vypadat. Pak teprve budeme řešit, jaké změny v kádru uděláme,“ objasnil situaci ohledně českých hokejových soutěží manažer HC Kopřivnice Hrubý.