HC Dukla Praha – KH Kopřivnice 35:25 (19:11)
Praha (jfk) – Bojovnost a dynamika Kopřivnice v zápase s Plzní vzala na palubovce Dukly, kde místní tým sehrál 3. kolo Triglav pojišťovna extraligy, těžce za své. Svěřenci trenéra Iva Vávry nedokázali Dukle konkurovat a prohráli rozdílem deseti branek.
Pražský celek udával tón zápasu od samého počátku. V 10. minutě vedl 8:3, v 19. minutě 13:6 a v poločase už o devět branek. Kopřivnické střelce trápil v brance Rangl, mladý brankář Chalupa, pro nějž to byla extraligová premiéra, byl sice také výborný, vysoké porážce však zabránit nedokázal. Dukla po změně stran přidala další branky jak z postupného, tak rychlého útoku, který se jí opravdu dařil, a potvrdila svou převahu. Manko, které průběžně narostlo až na třináct gólů, Kopřivnice dokázala zkorigovat až v samotném závěru. „Byla to klasická kopřivnická křeč na hřišti hostů,“ zhodnotil výstižně utkání kopřivnický kouč Vávra a doplnil: „Podali jsme odevzdaný výkon se spoustou chyb a znovu potvrdili, že venku hrát neumíme. Není to o fyzické kondici, ale je to v hlavách hráčů. Pokud se tohle nezmění, tak to nebude lepší. Jsem zklamaný, že jsme nedokázali zabojovat a že jsme podali diametrálně rozdílný výkon od toho, který jsme předvedli doma v zápase s Plzní.“
Nejvíce branek Dukly: Šik 7/1, Kotrč 6, Polášek 6. Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Chalupa – Lípový 2, Střelec 3, Reček 2, Jan Gřes 3, Mičola 1, Meca 3, Fulnek 1, Hojník 1, Bukovský 1, Hanus 4, Petřík, Jiří Gřes 4/1. Sedmičky: 4/2 – 1/1. Vyloučení: 4:2. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Diváků: 120.