Třinec (cab) – Juniorští florbalisté FBC Vikings Kopřivnice prodloužili svou neporazitelnost i v posledním turnaji sezony, který odehráli v Třinci v neděli 1. května, a získali tak mistrovský titul ve II. lize sk. 7B. Podle očekávání měl o něm rozhodnout duel s domácím Třincem, jenže ten pouze remizoval s Letkou, a když si Kopřivnice hravě poradila 8:2 s Krnovem, bylo o vítězi soutěže rozhodnuto. Chtěla však zakončit sezonu bez jediné porážky, což se povedlo, s domácím družstvem nakonec Vikingové remizovali 5:5.
Ve hře je nyní postup do vyšší soutěže. „V srpnu hraje přes 30 týmů kvalifikaci, postupující jdou do CE ligy, ostatní se rozdělí do dvou skupin první ligy – východ a západ. Budeme o této možnosti teprve v klubu jednat, bude záležet na našich finančních a materiálních možnostech. Rádi bychom ale tuto soutěž hráli, byly by to pro kluky zkušenosti k nezaplacení,“ dodal jeden z trenérů kopřivnických juniorů Libor Fojtík.
Sestava družstva juniorů FBC Vikings Kopřivnice: Mikušek, Grill – Kusz, Küffer, David, Socha, Simper, V. Monsport, Michna, Holaň, Pluta, Križ, O. Monsport, Melčák, B. Janek, R. Janek, trenéři: D. Hejč, L. Fojtík.