K o p ř i v n i c e (ili) - Nově zvolený starosta dětského zastupitelstva Filip Rosandić navštěvuje 9. B na Základní škole 17. listopadu.
Třídní učitelka Iva Soviar Filipa charakterizuje jako milého kluka s příjemným vystupováním, plnícího si své úkoly, ochotného pomoci, který se umí dobře vyjadřovat a dokáže jasně formulovat svoje myšlenky. „A navíc je i skromný, protože jsem se o jeho zvolení dozvěděla až z vysílání kabelové televize,“ doplnila učitelka.
K Filipovým koníčkům patří lehká atletika a rekreačně i motosport, ke kterému ho přivedl otec. Rád si příležitostně posedí s přáteli. Jako posluchač v hudbě upřednostňuje techno, pop, ale nepohrdne ani Antonínem Dvořákem. Sleduje dokumentární seriály, akční filmy a komedie, zato horory nejsou jeho parketou.
Z učebních předmětů mu spíše vyhovují ty se zaměřením na humanitní vědy, proto chce ve studiu pokračovat na Gymnáziu v Novém Jičíně.
Práci v dětském zastupitelstvu se věnuje druhým rokem, průpravu ze zastupování kolektivu získal z třídního předsednictví. „Někteří spolužáci si ze mě trochu utahují, ale je vidět, že je mé zvolení těší,“ komentoval situaci po volbách dětský starosta Rosandić, který si navíc pochvaluje velkou podporu třídní učitelky Ivy Soviar. Z titulu své funkce se chce věnovat podpoře charitativních akcí a projektů a hlavně zlepšit komunikaci mezi mladými lidmi a vedením města.