Veronika Vrublová s kapelou zakončila svým vystoupením v piaristickém klášteře festival mladých nadaných teenagerů T-Fest.
FOTO: ILONA MAZALOVÁ
Příbor (ili) - Dětské zastupitelstvo Příbor uspořádalo v neděli 22. června soutěžní festival nadaných mladých teenagerů od 10 do 19 let v piaristickém klášteře pod názvem T-Fest 2014. Mladí umělci se prezentovali v kategorii fotografie, jejímž tématem byla „Procházka Příborem“, a umění, kde byly povoleny jakékoliv ruční výrobky od obrázků, modelů až po keramiku.
Program samotného festivalu začal v neděli v 10 hodin výstavou soutěžních fotografií a uměleckých výrobků. Zároveň měli zájemci možnost neformálního posezení se členy dětského zastupitelstva. Odpoledne patřilo vystoupení školní kapely ze Základní školy Jičínské, po níž následovala veřejná beseda s představiteli města a škol. Diskuze se točila kolem nevyhovujících šatních skříněk ve školách, volně pobíhajících nebezpečných psů na ulicích a absence kina pro mládež. Součástí besedy bylo vyhlášení výsledků soutěže, kde si prvenství ve fotografii odnesl Vojtěch Kraut ze 6. A a v kategorii umění Lukáš Putala z 9. A za vyřezávané dřevěné kříže, oba ze Základní školy Jičínské.
Závěr T-Festu 2014 patřil vystoupení Veroniky Vrublové, finalistky soutěže Hlas Česko Slovenska 2012.