K o p ř i v n i c e (dam) – Diváky artových filmů opět čekají žně. Rozběhl se již dvanáctý ročník putovního filmového festivalu Projekt 100 a kopřivnické publikum bude mít možnost desítku filmových lahůdek vidět už po deset let za sebou. Dvanáctý ročník Projektu 100 volně navazuje na loňskou Letní filmovou školu, jejímž tématem byla Vlajka vzpoury. „Filmy do Projektu 100 byly vybírány na doplnění této kolekce. Jsou to většinou filmy s rebelujícími hlavními hrdiny, již jsou odhodláni nějakým způsobem měnit svět kolem sebe,“ říká vedoucí kina Puls Radka Korená.
Do programu přehlídky, která je svého druhu ojedinělá minimálně v evropském měřítku, nabídne nejen léty ověřené snímky ze zlatého fondu světové a tuzemské kinematografie, ale také nové filmy, jako je Dítě, vítěz loňského ročníku festivalu Cannes, a nebo Motocyklové deníky, které pro změnu získaly loňskou cenu diváků na karlovarském filmovém svátku. Celovečerní filmy pak doplní desítka animovaných snímků kanadské provenience. Jsou to ve všech případech animované snímky pro dospělé, liší se náměty a také použitou animační technikou od klasických kreslených filmů po digitálně renderované filmy.
Vstupné na jednotlivá představení je 65 korun, členové Filmového klubu mají desetikorunovou slevu a v prodeji budou také permanentky na všech deset projekcí za 380 korun.