Kopřivnice (hod) – V základních školách a mateřských školách se o letních prázdninách prováděly stavební práce, které radnici přišly celkem na 10,4 milionu korun.
Ve třech mateřských školách se rekonstruovala sociální zařízení, v MŠ Francouzské a Záhumenní šlo o sociálky pro zahradu a v Mniší se komplexně rekonstruovalo sociální zařízení v prvním patře. „V rámci rekonstrukcí byly vybourány původní obklady a dlažby, demontována umývadla včetně WC, aby následně mohla firma PAV trade, s. r. o., vybudovat vše nové včetně elektroinstalace. Někde došlo i k výměně topení či plynoinstalace. V MŠ Francouzské byly navíc rekonstruovány i čtyři výdejny jídel pro děti,“ přiblížil rozsah prací Miloš Sopuch, vedoucí oddělení technické správy, s tím, že práce byly dokončeny v minulém týdnu.
Sociální zařízení prochází rekonstrukcí i ve dvou základních školách, kde práce provádí firma Beskydgroup z Frýdku-Místku. V ZŠ Emila Zátopka došlo na rekonstrukci sociálního zázemí v suterénu sportovní haly včetně výměny zdravotechniky, elektroinstalace a vzduchotechniky. „Tyto práce zahájila firma už v polovině června. Hotova s nimi měla být dle smlouvy do 12. srpna, ale z provozních a organizačních důvodů na straně zhotovitele se dokončují v těchto dnech,“ upřesnil Miloš Sopuch.
Složitější situace je u ZŠ Alšovy. Kritické zdržení dokonce zavinilo odložení začátku školního roku na této škole až na 12. září. Stále zde probíhá komplexní výměna zařizovacích předmětů, obkladů a dlažeb, ale i dispoziční úpravy prostor, rekonstrukce zdravotechniky, elektroinstalace a vzduchotechniky.
Třetí školou, kde byli o prázdninách řemeslníci, je ZŠ a MŠ 17. listopadu.
Práce v ní prováděly od července dvě firmy. Zatímco firma PAV trade rekonstruovala šatny, pracovníci společnosti NOSTA tělocvičnu.
„Původní šatny byly demontovány, prostory byly upraveny, položena byla nová dlažba, vyspraveny omítky, vybudováno nové osvětlení. Po vymalování bylo namontováno celkem 370 šatních skříněk, aby mohl mít každý žák svou vlastní. Firma práce na rekonstrukci šaten již dokončila,“ okomentoval další investici Miloš Sopuch.
V ZŠ a MŠ 17. listopadu se rekonstruovala i jedna tělocvična. „V ní byla vyměněna elektroinstalace, položen nový povrch včetně obložení stěn. U oprav probíhajících v tělocvičně předpokládáme finální dokončení montáže sportovního povrchu v prvních dnech měsíce září,“ dodal Sopuch.