Členové cimbálovky Pramínky vystoupali v rámci slavnostního oceňování osobností kultury na pódium hned dvakrát. Podruhé si šli pro cenu veřejnosti.
FOTO: DAVID MACHÁČEK
Kopřivnice (dam) – Dvaadvacet osobností a deset uskupení působících nejen na místní kulturní scéně si ve čtvrtek 23. srpna převzalo ocenění, které jim za jejich činnost udělilo město Kopřivnice.
Slavnostní večer v parku E. Beneše přivedl na pódium osobnosti aktivní na poli hudby a zpěvu, tance, filmu a divadla, literatury a osvěty, výtvarného umění a designu, ale také organizátory kulturních a osvětových akcí, uskupení fungující na poli kultury a spolky nebo osoby s dlouhodobým přínosem pro místní kulturu. Ti všichni si spolu s poděkováním starosty města a grafickým listem, který speciálně pro tuto příležitost vytvořil výtvarník Milan Bauer, odnesli také uznání místního publika. Na závěr ceremonie byla vyhlášena i cena veřejnosti. V hlasování se ziskem 134 hlasů z 866 zvítězila cimbálová muzika Pramínky, jejíž členové si tak na pódium pro ocenění vystoupali hned dvakrát a publiku se pak za přízeň odvděčili premiérou svého nového videoklipu na velkoplošné obrazovce vedle pódia.
Závěr celého slavnostního večera pak patřil koncertu Martina Chodúra a jeho doprovodné kapely MACH, který si ocenění mohli vychutnat společně se zdejším publikem. Kompletní jmenný seznam oceněných bude zveřejněn na webu města.