Region (ili) - Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka vyhlásila další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců.
Z Moravskoslezského kraje pochází nejvyšší počet účastníků celostátního kola soutěže EY Podnikatel roku. Za patnáctiletou historii této soutěže mělo adresu z našeho regionu pětašedesát firem a tři z nich nakonec slavily celkový úspěch v celostátním kole. „Fakt, že nejvyšší ocenění již třikrát putovalo do Moravskoslezského kraje, je jasným důkazem toho, že v kraji máme řadu inovativních, kvalitních a velmi progresivních firem, jejichž produkty jsou světovými unikáty,“ uvedla Petra Chovanioková, ředitelka krajské Agentury pro regionální rozvoj v Ostravě.
Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv nejlépe prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách www.podnikatelroku.cz do 31. října.