K o p ř i v n i c e (dam) - Bratrské duo Jan a František Nedvědovi v sobotu 10. dubna společně zahraje v kopřivnickému kulturním domě. Milovníci folkové muziky a tvorby těchto dvou muzikantů by měli být ve velkém sále v sedm hodin večer.
Jan, starší z obou bratrů, letos oslaví 64 let a už víc jak 38 let aktivně působí na hudební scéně. Většinu této doby navíc oba bratři hudebně spolupracovali. Právě v roce 1972 Jan a František Nedvědovi po krátkých zkušenostech v bigbeatových kapelách zakládají trampskou skupinu Toronto, která se o dva roky později přejmenovává na mnohem známější Brontosaury, a začínají intenzivně koncertovat a skládat hudbu. Brontosauři, jejichž tváří byl především Jan Nedvěd, vydali celkem šest alb.
Oba bratři ovšem kromě vystupování s Brontosaury paralelně koncertovali a nahrávali také s legendou tuzemské folkové scény Spirituál kvintetem. V devadesátých letech minulého století se pak oba bratři postupně začali stále více věnovat sólovým projektům. Sólová alba natáčel Jan i František, který si založil vlastní kapelu Druhé podání. Na začátku druhého tisíciletí byl pro změnu na hudební scéně více vidět František, který s kapelou natočil doposud celkem pět desek. Jeho bratr se po osobních problémech a mediálních skandálech stáhnul do ústraní. Sdělovací prostředky také spekulovaly o rozkolu a osobních i uměleckých neshodách mezi oběma hudebníky. Až zhruba před třemi lety se Jan a František na pódiu znovu potkávají a čas od času hrají na společných vystoupeních.
V Kopřivnici organizátoři koncertu slibují téměř stodvacetiminutový program, ve kterém zazní ty nejznámější, ale i méně známé hity obou bratrů.