O poháry ani tituly při badmintonovém turnaji rekreačních hráčů nešlo. Všichni se na tradiční akci sešli hlavně pro požitek ze hry.
FOTO: DAVID MACHÁČEK
K o p ř i v n i c e (dam) - Dopoledne ještě rozdávali vysvědčení, odpoledne si to pak vzájemně rozdávali v badmintonu. Ve čtvrtek 31. ledna totiž hala ZŠ Emila Zátopka hostila tradiční turnaj v této raketové hře.
„Turnaj pořádáme každoročně pro učitele a přátele badmintonu. Je určen rekreačním hráčům,“ říká Iva Kubátková z pořádající ZŠ Emila Zátopka. Letos se na čtyřech kurtech utkalo celkem 18 hráčů, to je podle organizátorů nižší účast, než na jakou jsou zvyklí, ale některým pozvaným učitelům prý účast znemožnilo povinné vzdělávání.
Ve dvouhrách žen zvítězila Kateřina Rašková, stříbrná pozice patřila Marii Frankové a třetí skončila Renata Bartoňová. Mezi muži byl nejúspěšnější Jakub Purdek, druhý skončil Břetislav Holub a třetí Pavel Rosinský.
Turnaj obsahoval také utkání ve smíšené čtyřhře, tam získali vítězné vavříny Pavel a Kateřina Raškovi, druhý skončil vítěz mužské dvouhry Jakub Purdek a Daniela Purdeková, bronz si odnesla dvojice tvořená Danou Holubovou a Tomášem Hývnarem.