Bezručova vyhlídka - foto Lukáš Filip

Kopřivnické noviny číslo 25/2018 ze dne 28.06.2018

Z mistrovství Moravy a Slezska přivezli atleti AK EZ tři medaile

(Počet zobrazení: 1128)
Kopřivnice (cab) – Skvělých výsledků dosáhli atleti AK E. Zátopka Kopřivnice v červnu jak na dráze, tak i na silnici. Z Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů a dospělých, které hostila v neděli 17. června Ostrava, přivezli kopřivničtí reprezentanti tři medaile. Velkým úspěchem je stříbro Mii Schwarzerové v běhu na 400 m, jež vybojovala velkým zlepšením na 58,65 s v konkurenci 18 dorostenek. Osobní rekordy si zlepšila i na kratších tratích – v běhu na 100 m (9. místo) a v běhu na 200 m (6. místo). Další stříbrnou medaili v dresu AK EZ získal Tomáš Bortel mezi juniory ve vrhu koulí novým osobním rekordem 16,61 m. V hodu oštěpem, kde startovalo osm juniorů, obsadil rovněž v osobním rekordu čtvrtou příčku a stejné umístění si připsal i v hodu diskem (7 soupeřů), kde za vlastním maximem jen těsně zaostal. O třetí cenný kov AK EZ, tentokrát bronzový, se postarala Pavla Sopuchová, jež v kategorii žen dosáhla velmi pěkného výkonu 36,70 m. Osobní rekordy si vytvořili také Lukáš Cochlar v běhu na 200 m a Lukáš Kvak v běhu na 1 500 m, na stupně vítězů to však zdaleka nestačilo. Příliš se závod nepovedl Viktorii Hanzelkové, která skončila devátá v hodu diskem a patnáctá v hodu oštěpem.

Tentýž den se v Kravařích konal Běh zámeckým parkem dlouhý 8,7 km, který suverénně vyhrál Václav Bitala z AK EZ a zároveň se stal i vítězem kategorie mužů 40-49 let. Stejně si tento běžec, udržující si výbornou formu i přes nezadržitelně stoupající věk, počínal i na Olympijském běhu v Rožnově pod Radhoštěm, kde ovládl v čase 16:20 min. 5km trať.

Již třetí kolo krajského přeboru družstev absolvovaly starší žákyně AK EZ, a to v úterý 19. června ve Frýdku-Místku. Ačkoliv družstvo tvořilo pouze osm závodnic, dokázaly se ziskem 58,5 b. obsadit z 12 zúčastněných týmů pátou příčku, přičemž se na něm bodově podílela všechna děvčata (Hana Soukalová 12,5 b., Sabina Jeličová 11 b., Alžběta Rečková 9 b., Ivana Máchová 7 b., Vendula Žáčková 4 b., Nela Drozdová 4 b., Pavla Sopuchová 1 b., štafeta 4x60 m ve složení Drozdová, Jeličová, Soukalová, Dorota Sochová 9 b. a štafeta 4x60 m ve složení Žáčková, Sopuchová, Rečková, Máchová 1 b.).

Ve čtvrtek pak mělo ve Frýdku-Místku na programu čtvrté kolo krajského přeboru mladší žactvo. Tentokrát měl kopřivnický klub zastoupení i mezi chlapci, kteří s 95,5 b. obsadili mezi deseti družstvy čtvrtou příčku. Na bodovém zisku se nejvíce podíleli Max Bartoň (22 b.) a Tobiáš Bartoň (21 b.), z dalších závodníků bodovali Matěj Melčák (11 b.), Jan Jašek (9 b.), Vojtěch Frýdl (8 b.), Šimon Bartoň (5 b.), Vojtěch Raška (4 b.), Daniel Hanzelka (4 b.) a Josef Juřena (2,5 b.). Na bodované příčce se mladší žáci AK EZ umístili i ve štafetě 4x60 m (Frýdl, Bartoň, Lojek, Juřena) a za druhé místo získali 9 b. Mladší žákyně se mezi třinácti družstvy umístily ještě o příčku výše než chlapci AK EZ a se 109 b. skončily třetí, s náskokem 2 b. před čtvrtými Vítkovicemi „A“ a 4 b. za druhou Opavou „A“. Z děvčat AK EZ nejvíce bodů posbíraly Sára Šebestíková (24 b.) a Michaela Sochová (16 b.), dalšími bodujícími pak byly Ema Feilhauerová (14 b.), Adéla Tkáčová (13 b.), Patricie Pešlová (8 b.), Michaela Melčáková (8 b.), Michaela Bělunková (4 b.), Simona Šenkeříková (4 b.), Michaela Štefková (3 b.), Amálie Hanzelková (2 b.), Barbora Sasínová (3 b.) a Veronika Vlčková (1 b.). Bodovaly také obě štafety na 4x60 m, Feilhauerová, Bělunková, Pešlová a Tkáčová braly za druhé místo 9 b. a Tereza Bartoňová, Šenkeříková, Sasínová a Vlčková přidaly 1 b. za desátou příčku.