Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 09.05.2019 - Vlčovice braly pod novým trenérem první tři jarní body

Kopřivnické noviny číslo 18/2019 ze dne 09.05.2019

Vlčovice braly pod novým trenérem první tři jarní body

(Počet zobrazení: 78)
TJ Sokol Fryčovice – FC Vlčovice-Mniší 1:2 (0:2)

Fryčovice (cab) – Pod novým trenérem Jiřím Jurčíkem, který v minulosti chytal v nejvyšší tuzemské lize a v poslední době stál na lavičce Frenštátu pod Radhoštěm či mládežnických týmů Valašského Mezi- říčí, dosáhli fotbalisté FC Vlčovice-Mniší v sobotu 4. května ve 21. kole I. B tř. sk. D prvního jarního vítězství.

Téměř celý první poločas měl vlčovický celek na hřišti převahu. Již ve 2. min. se dostal do šance Jiří Jalůvka, ale soupeř mu míč odkopl. Gólem neskončily ani dva rohové kopy Vlčovic či střely Poláška a Jiříka. Ve 20. min. to zkusily i Fryčovice, ale z cca 20 m se neprosadily. Ve 26. min. se pokusili otevřít skóre Jiřík a Lukáš Harabiš, ale povedlo se to nakonec až o dvě minuty později. Jiřík vybojoval míč, zatáhl si jej na střed a propálil domácího brankáře. Fryčovice sice přidaly na aktivitě, ale opět se radoval vlčovický celek. Ve 32. min. to byl znovu Jiřík, který z dorážky zvýšil na 2:0. Do přestávky se do šancí dostala obě mužstva, ale skóre se již neměnilo.

Ve druhé půli měli převahu domácí, kteří také v 54. min. snížili. Vlčovice hrozily pouze z brejků, jako Mihál či Gardoň, jejich střelám však chyběl důraz. Fryčovice měly téměř až do konce zápasu naprostou kontrolu nad míčem, ale vyrovnat se jim nepodařilo. „Do 35. minuty jsme soupeře k ničemu nepustili, jenže jsme pak odpadli fyzicky a ve druhém poločase jako bychom úplně zůstali v šatně. Naštěstí jsme to vedení ubránili. Co se týče změn s příchodem nového trenéra, tak je jediná, Jiřího Jalůvku přesunul ze stopera do útoku a opačně šel Kocmich,“ dodal vedoucí vlčovického týmu Petr Jalůvka.

Branky Vlčovic: 28. a 32. Jiřík; sestava Vlčovic: Motúz – L. Lichnovský, Velička, Drozd, Jiřík (85. Beseda), J. Jalůvka, Polášek, Štefek (55. Mihál – 89. D. Harabiš), R. Jalůvka (22. L. Harabiš), Světlík (66. Gardoň), Kocmich.