Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 10.10.2019 - V Šumperku nechali hokejisté nejen body, ale i útočníka Adama Kofroně
Lašské muzeum s expozicí věnovanou kopřivnické výrobě hliněného zboží a místnímu rodáku malíři Zdeňku Burianovi - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 35/2019 ze dne 10.10.2019

V Šumperku nechali hokejisté nejen body, ale i útočníka Adama Kofroně

(Počet zobrazení: 91)
Hokej Šumperk 2003 – HC Tatra Kopřivnice 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Šumperk (cab) – Zvláštní náboj mělo pro kopřivnické hokejisty sedmé druholigové kolo, v němž ve středu 2. října zajížděli do Šumperku. Nejenže chtěli navázat na svá tři předchozí vítězství a jako první celek porazit dosud stoprocentního lídra skupiny Východ, ale hlavně jeden z klíčových hráčů Kopřivnice Adam Kofroň již v příštím zápase oblékl právě šumperský dres.

Hned po deseti sekundách hry šel kopřivnický celek do čtyř, ubránil se a posléze si přesilovku mohl zahrát i on, ale rovněž neuspěl. Povedlo se to až v 16. min. Markovi, který využil zaváhání obrany Draků a přesně trefil pravý horní růžek Waneckého brány. Druhá třetina však patřila domácím, a to především díky početním výhodám. Jednu z nich využili ve 23. min. a téměř přesně dvě minuty nato dostal Šumperk do vedení Sedlák, jenž z dorážky nahodil puk na Hromadu, který měl zakrytý výhled. Ve 29. min. pak Draci využili dokonce dvojnásobnou přesilovou hru a odskočili na rozdíl dvou branek. Snížit mohl ve 36. min. Krzak, ale jeho střelu do odkryté klece zastavil obětavý pád soupeře.

V první desetiminutovce závěrečné periody měli kopřivničtí hokejisté několik příležitostí snížit, jenže opět přišlo vyloučení, které Šumperk v 50. min. potrestal, a v 55. min. pak na 5:1 zvýšil ze samostatného úniku Sedlák. O minutu později se na druhé straně dostal do brejku Matěj Mach, jeho však brankář vychytal. Překonal jej nakonec ještě v 59 min. Krzak v přesilovce pět na tři.

„I přes prohru musím tým pochválit. Troufnu si říct, že v první třetině jsme byli lepším týmem. Ve druhé domácí využili přesilovky a šli do vedení. Do třetí třetiny jsme vstoupili dobře, ale bohužel se nám nepodařilo soupeřův náskok stáhnout. Za Adama zatím trvalou náhradu hledat nebudeme, vyřešíme to půjčováním útočníka z Poruby,“ dodal nejen k zápasu kopřivnický trenér a otec přestupujícího Adama Jaroslav Kofroň.

Branky Kopřivnice: 16. Marek, 59. Krzak (A. Kofroň, Suchý); sestava Kopř.: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Krutil, Stříž, Rudl – Gola, Suchý, Marek, Hrubý, Pěnčík, A. Kofroň, F. Fojtík, Sluštík, Pargač, J. Mach, M. Mach, Ďurač.