Původní měšťanská škola (1908) na Masarykově náměstí - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 22/2018 ze dne 07.06.2018

V Pustějově se hattrickem blýskl Adam Šimíček

(Počet zobrazení: 1113)
FK Pustějov – FC Kopřivnice 1:5 (0:2)

Pustějov (cab) – Tři kola před koncem sezony I. B tř. mužů sk. D zajížděli kopřivničtí fotbalisté v sobotu 2. června do Pustějova, který bojuje o záchranu v soutěži. Jeho nečekaná výhra ve Starém Jičíně z minulého kola mohla vzbuzovat obavy, nakonec však Kopřivnice žádné komplikace nepřipustila.

Jako první sice zahrozili domácí, ale to bylo z jejich strany za celý zápas prakticky vše. Poté už scénář hry tvořil kopřivnický celek. Hrotoví hráči Ollender a Varga sice nastoupili na nezvyklých postech v záloze, vpředu je však perfektně zastoupil Šimíček, který otevřel skóre ve 12. minutě. O deset minut později se po střele Závodného dostal k odraženému míči Ollender a technickou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Do přestávky se do velkých šancí dostali ještě Varga a třikrát Hanzelka, ale skóre se již neměnilo.

Ve druhém poločase Kopřivnice pokračovala v tlaku a ve 48. minutě se znovu dostal do gólové příležitosti Hanzelka, po dlouhé zápasové absenci si však branku nepřipsal. Vše ale poté napravil Šimíček, který ranou do šibenice nejdříve zvýšil na 3:0 a hattrick zkompletoval v 72. minutě. O sedm minut později završil střelecký účet Kopřivnice Hruška a domácí stačili v závěru již jen korigovat výsledek na 1:5 z jejich pohledu.

„Měli jsme sice oslabený, ale kompaktní tým. Kluci hráli spolehlivě v obraně, dobře kombinovali a prosadil se střelecky disponovaný Šimíček. Závěr utkání jsme dohrávali až příliš profesorsky, za což nás domácí potrestali snížením. Dnes jsme hru zcela ovládli, ale bylo to hodně o kvalitě soupeře,“ uznal kopřivnický trenér Svatopluk Chrobák.

Branky Kopřivnice: 12., 51. a 72. Šimíček, 22. Ollender, 79. Hruška; sestava Kopř.: Beňo – J. Okřesík (64. Holub), Košárek, Mička, M. Makový, Hruška, Závodný, Ollender, Varga, Šimíček, Hanzelka (57. T. Makový).