Cyklostezky v Kopřivnici - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 22/2018 ze dne 07.06.2018

V národním finále skončila ZŠ E. Zátopka čtvrtá

(Počet zobrazení: 1130)
Velká Bystřice (cab) – Žáci ZŠ E. Zátopka Kopřivnice jen těsně nedosáhli na medaile v Novinářském kalamáři, dlouhodobé postupové soutěži v házené školních družstev chlapců a dívek r. 2004/06. Jde o jednu z nejstarších soutěží pro mládež ve všech sportovních odvětvích u nás a pořádá ji Český svaz házené spolu s Asociací školních sportovních klubů.

Přes regionální a krajské kolo se chlapci kopřivnické školy E. Zátopka probojovali až do národního finále, které se konalo od středy 23. do pátku 25. května ve Velké Bystřici. Všechny zápasy ve skupině Kopřivnice vyhrála, ale v pátečním semifinále o jednu branku podlehla pražskému družstvu. V utkání o třetí místo pak až na sedmimetrové hody prohrála se ZŠ Zubří a z devíti družstev, která se národního finále zúčastnila, nakonec ZŠ EZ obsadila i tak krásnou čtvrtou příčku.

Výsledky chlapců ZŠ E. Zátopka Kopřivnice v Národním finále Novinářského kalamáře (V. Bystřice, 23.-25. 5.): skupina A: ZŠ EZ – ZŠ TGM Bystřice pod Hostýnem 23:20, - ZŠ a MŠ Masarykova Velká Bystřice 19:11, - ZŠ Zubří 19:15, - ZŠ Velké Meziříčí 18:7; semifinále: ZŠ EZ – ZŠ a MŠ nám. Svobody Praha 16:17; o 3. místo: ZŠ EZ- ZŠ Zubří 20:22 (na 7m hody); sestava ZŠ EZ: F. Kouřil, F. Dej – T. Labounek, F. Foral, J. Foret, D. Ošmera, P. Wunsch, K. Janík, S. Jurdanov, L. Michna, O. Holáň, D. Březina, J. Miroszka, M. Knesl, trenér: M. Bartoň, vedoucí družstva: F. Bordovský.